Klatka dla psa oferuje wiele korzyści zarówno właścicielowi, jak i zwierzęciu. Idealnym rozwiązaniem są mebloklatki, czyli klatki kennelowe dla psa wbudowane w tradycyjne meble, takie jak biurka, szafki czy komody. Nie tylko spełniają swoje “psie” funkcje, ale również stanowią gustowną i praktyczną dekorację domu, ciesząc oko właściciela oraz zaproszonych gości. A jakie korzyści daje psu taka klatka?

Zapewnia posiadanie psiego azylu
Mebloklatka służy Twojemu psu jako świetne miejsce do snu, odpoczynku i relaksu. Po odpowiednim szkoleniu czworonogi chętnie korzystają z klatki, która nie tylko zapewnia im azyl, ale także umożliwia kontrolę nad wszystkim, co się dzieje w domu A przecież psy to kochają.

Wspomaga regenerację
Klatka kennelowa dla psa jest w domu niejako małym pokojem, w którym Twój czworonożny przyjaciel będzie czuć się zadowolony i zrelaksowany. Zwierzęta, którym zdarzy sie przeżyć stres emocjonalny lub fizyczny, potrzebują cichych i spokojnych miejsc, aby wyzdrowieć po urazach czy chorobie. W czasie leczenia trzymanie psa w klatce może zapobiec dalszemu pogorszeniu się jego stanu.

Oferuje bezpieczeństwo
Najważniejszą zaletą korzystania z drewnianych klatek kennelowych jest to, że nie tylko dobrze wyglądają, ale także zapewniają czworonogowi bezpieczeństwo w czasie Twojej nieobecności. Klatki zapobiegają nieszczęściom, które mogą się wydarzyć, gdy pies włóczy się bez nadzoru. Grozi mu nie tylko zaginięcie, ale także zrobienie czegoś – z nudów lub frustracji – co spowoduje straty, a także narazi go na poważne niebezpieczeństwo.

Pomaga w szkoleniu
Mebloklatka kennelowa z czasem pomoże Twojemu psu wyrosnąć na dobrze wyszkolonego i zdyscyplinowanego towarzysza. Dzięki dobrej jakości mebloklatce Twój pupil nauczy się uspokajać i relaksować, gdy wyjdziesz do pracy. Klatka dla psów to nie sposób na uwięzienie czworonożnego przyjaciela, ale raczej pomocne narzędzie do wydobycia z niego najlepszych cech. Mebloklatka ułatwia prowadzenie treningu psa, co ostatecznie sprawi, że ​​obaj poczujecie się komfortowo, zrelaksowani i szczęśliwi.

Pamiętaj!
Mebloklatka nie jest czarodziejskim sposobem na rozwiązanie wszystkich problemów, które mogą wystąpić na linii człowiek-pies. Jak każde narzędzie szkoleniowe, musi być odpowiednio wprowadzana w życie psa. Nie można np. ulec pokusie jej nadużywania. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wykorzystanie klatki kennelowej w domu jest przede wszystkim środkiem, a nie celem.