FAQ

FAQ - poradnik o meblach dla psów

Ważne informacje o sklepie i stolarni DogDeco czyli wszystko co warto wiedzieć o naszych designerskich meblach dla psa. W poradniku znajdziesz praktyczne informacje na temat klatek kennelowych, legowisk dla psów, stojaków na miski oraz pojemników na karmę dla zwierząt. Nie wiesz co to jest klatka kennelowa? Które legowisko wybrać? Jaki stojak na miski jest najlepszy? Po co psu kojec klatka? Nasi doświadczeni eksperci udzielą Ci krótkich, precyzyjnych odpowiedzi.

Sprawdź także czas realizacji zamówienia, wysyłkę i zwroty w sklepie DogDeco.

Meble dla psów - mebloklatka i pojemnik na karmę.
FAQ Wszystko o meblach dla psów

Poznaj wyczerpujące odpowiedzi na pytania o kennel, posłania, stojaki i pojemniki na karmę dla pupili

Jeśli masz wątpliwości lub chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat mebloklatek – klatek kennelowych, legowisk dla zwierząt, stojaków na miski dla psów czy sposobów przechowywania karmy – skorzystaj z naszej czytelni DogBlog. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie? Potrzebujesz pomocy, porady odnośnie designerskich mebli na wymiar dla psa? Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego w zakładce kontakt.

Żadne z Twoich pytań nie pozostanie bez odpowiedzi.

Co warto wiedzieć o meblach dla psów?

Staramy się tak dobierać styl naszych produktów dla psów, aby umożliwić każdemu klientowi bezproblemowe wkomponowanie mebli w swoje wnętrze. Może już zauważyłeś, że większość mebli z naszej stolarni jest utrzymana w neutralnych, naturalnych barwach ziemi. Proponujemy klasyczny design, czerń i biel, styl Hampton, ArtDeco i oczywiście nowoczesny, loftowy czy industrialny charakter mebli z tzw. pazurem.

Nasze meble zrobione są z naturalnego drewna olchowego lub dębowego oraz płyty stolarskiej. Kennele w zależności od modelu składają się z samej klatki dla psa, lub w wersji rozszerzonej z zamykanej szafki na przechowywanie,szuflad czy modułu z samymi półkami. Stelaż klatek kennelowych dla psów opiera się na stalowej, mocnej i niezwykle trwałej konstrukcji.
Kennele malowane są farbami ekologicznymi, co czyni je w pełni bezpiecznymi dla psa i ludzi.
Klatki dla psów takich jak Pitbull, Amstaff oparte są na konstrukcji metalowej, a blaty są zrobione z drewna dębowego.
Dębowe blaty klatek w stylu loftowym zabezpieczamy olejowoskiem, ekologicznym, naturalnym produktem przyjaznym dla środowiska.
Okucia dobieramy z najlepszych dostępnych na rynku, jak choćby wysokiej klasy prowadnice szuflad z cichym domykiem.

Każdy mebel z naszej stolarni ma w opisie produktu wymiar – to standardowe i najczęściej kupowane mebloklatki, legowiska czy miski na stojaku. Jednak zdajemy sobie sprawę, że każdy pies jest inny, dlatego umożliwiamy naszym klientom personalizację. Jest to dodatkowa usługa dzięki której stworzysz unikatowy, idealnie dopasowany do wnętrza i potrzeb psa mebel. Napisz do nas, przygotujemy ofertę skrojoną dla Ciebie: my@dogdeco.com 

Mebel dopasowany do budowy anatomicznej psa zawsze będzie lepszy od standardowego rozmiaru. Legowisko dla pupila jest szczególnym miejscem w którym psiak odpoczywając i śpiąc spędza wiele godzin. Warto zadbać aby jego rozmiar był dobrze dobrany do wielkości psa, zapewniał prawidłowe rozłożenie ciężaru oraz odpowiednie podparcie dla stawów.

Mebloklatki, posłania dla psów czy miski na stojaku wykonujemy w standardowych kolorach: czarnym i białym oraz w odcieniach drewna. Każdy mebel dla psa ma wyszczególniony na karcie produktu dostępne rodzaje wybarwienia. Wykończenie blatów dębowych klatek loftowych to naturalny, złocisty kolor dębu, kolor osmaganego wiatrem drewna, postarzany blat rustyk. Szczotkowane blaty wymagają dopłaty 35 EUR

Meble nie wymagają twojej pracy – są dostarczane w całości, tak abyś Ty i Twój pies mógł się nią cieszyć od razu. Jedynie klatki w stylu loft możemy wysłać na płasko jeżeli będzie sobie tego życzyć.

Nasze produkty dla piesków możesz w dowolny sposób łączyć w swojej przestrzeni. Kupując na przykład mebloklatkę możesz dokupić stojak na miski czy legowisko w tm samym stylu i kolorystyce.

Czas realizacji zamówień mebli dla psów, dostawa i wysyłka za granicę

Czas realizacji zamówienia liczymy od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie bankowym. Od tego czasu rezerwujemy dla siebie czas na wykonanie i dostarczenie mebla do twojego domu na 21 dni. Jeśli przekroczymy ten czas a ty nie zgodzisz się na jego przedłużenie zwrócimy ci pieniądze i anulujemy zamówienie.

Czas dostawy to aktualnie 4 dni. W zależności od sytuacji epidemiologicznej czas ten może ulec zmianie.

Nasze wyroby sprzedajemy na terenie Unii Europejskiej. Wysyłka do Ameryki Północnej obarczona jest dużymi kosztami transportu i podatków, więc musimy wyceniać je indywidulanie – w tym przypadku prosimy nie dokonywać zakupu przed ustaleniem szczegółów dostawy! To samo dotyczy Rosji, Arabii Saudyjskiej i Chin.

Meble nie wymagają twojej pracy – są dostarczane w całości, tak abyś Ty i Twój pies mógł się nią cieszyć od razu. Jedynie klatki w stylu loft możemy wysłać na płasko jeżeli będzie sobie tego życzyć.

Wszystkie meble ze stolarni DogDeco robione są na indywidualne zamówienie, dlatego też nie można zwrócić zakupionego towaru chyba, że posiada on wyraźne ślady niedoróbek lub innych błędów w sztuce meblarskiej.
Uszkodzenia wynikłe z winy firmy przewozowej – przy odbiorze przesyłki należy rozpakować i sprawdzić dokładnie mebel. Dopiero wówczas można pokwitować odbiór kurierowi. Jeśli jednak towar jest uszkodzony należy odmówić przyjęcia towaru i spisać protokół. Skontaktuj się z nami przez my@dogdeco.com aby dokonać reklamacji.

Przed wyborem mebla upewnij się, że szerokość drzwi w twoim domu pozwoli na wniesienie go do środka.

Rola kuriera kończy się w momencie wyciągnięcia towaru poza samochód. Klatki trochę ważą, więc dobrze jest, abyś miał kogoś do pomocy. Pamiętaj też o dokładnym sprawdzeniu stanu przesyłki. Jeśli coś budzi twoje wątpliwości zweryfikuj to w towarzystwie kierowcy. W przypadku uszkodzeń sporządź protokół, daj do podpisania kurierowi i wyślij nam zdjęcie na my@dogdeco.com Skontaktujemy się z Tobą w sprawie reklamacji.  

Pytania o klatkę dla psa, legowisko, stojak na miski i pojemnik na karmę

Klatka kennelowa, to ograniczona, wydzielona, zamykana przestrzeń dla czworonoga w której może swobodnie spać, odpocząć, zrelaksować się.  Często nazywana także psim azylem – jest miejscem przeznaczonym wyłącznie dla pupila. Mebloklatka, to funkcjonalny mebel łączący funkcję kennela i komody – szafki do przechowywania.

Meblo klatki kennelowe DogDeco są tak skonstruowane, żeby twój pupil ich nie zniszczył. Wnętrza komód – kenneli są równe i płaskie, pies nie ma jak wbić zębów. Drzwiczki są zabezpieczone przed otwarciem czarcią zapadką, tylko ty możesz decydować o ich otwarciu. Klatki lofotwe dla psów mają specjalny rygiel, który uniemożliwia samowolne wyjście nawet bardzo silnemu zwierzęciu. W przeciwieństwie do klatek – mebli, tekstylne, plastikowe, druciane wersje klatek mają ograniczoną wytrzymałość i często ich żywotność jest bardzo krótka.

Legowiska dla psów mają różne kształty, konstrukcje i powstały przy użyciu różnych surowców (tekstylia, wiklina, plastik). Zoofizjoterapeuci zalecają równe, płaskie posłania dla czworonogów z izolacją od podłoża. W odpowiedzi na potrzeby zdrowotne czworonożnych pupili zaprojektowaliśmy niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, bezpieczne, drewniane legowiska nawiązujące swoim charakterem do aktualnych stylów wnętrzarskich.

Funkcjonalne pojemniki z drewna do przechowywania suchej karmy pomieszczą 15 kg dowolnej wielkości chrupek dla pieska. Niektóre z modeli wyposażyliśmy także w praktyczną, głęboką szufladę do przechowywania psich smaczków i akcesoriów. W skład podstawowego wyposażenia wchodzi wysuwany pojemnik z miskami ze specjalną blokadą, który po posiłku możesz ukryć w meblu.

Podstawowym warunkiem odnośnie wysokości stojaka z miskami jest komfort i wygoda psa. Psiak nie może zadzierać głowy aby dostać się do miski, z kolei zbyt nisko umieszczona miska będzie powodowała szerokie rozstawienie łap, a co za tym idzie dyskomfort podczas posiłku.