Co mebloklatka daje Twojemu psu?

Co meblo klatka daje Twojemu psu? Drewniane meble - klatki kennelowe dla psów. DogDeco producent kenneli.

Klatka dla psa oferuje wiele korzyści zarówno właścicielowi, jak i zwierzęciu. Idealnym rozwiązaniem są drewniane mebloklatki, czyli klatki kennelowe dla psa wbudowane w tradycyjne meble. Nie tylko spełniają swoje “psie” funkcje, ale również stanowią gustowną i praktyczną dekorację domu.

 

 

Co mebloklatka daje Twojemu psu?

Drewniane mebloklatki, to nowy trend w aranżacji wnętrz, który pojawił się od niedawna wśród właścicieli czworonogów. Coraz częściej tradycyjne legowiska dla psów zamieniają się w gustowne meble dopasowane do stylu panującego we wnętrzu. Takie mebloklatki spełniają funkcje nie tylko estetyczne, ale są przede wszystkim funkcjonalne i przyjazne zwierzętom. Właściciele mebli — klatek kennelowych, cenią sobie ich wygląd, dopasowanie do pozostałych elementów wystroju wnętrza oraz trwałość.

Czym się kierować przy wyborze klatki kennelowej?

Decydując się na zakup klatki dla psa, warto wziąć pod uwagę różne aspekty.

Jak wybrać bezpieczną klatkę dla psa?

Sprawdź poniższe punkty, zanim zdecydujesz o zakupie klatki.

Przy wyborze ważny będzie:

  • rodzaj klatki kennelowej,
  • materiał z jakiego jest wykonana (Czy nie wydziela nieprzyjemnego dla psa zapachu? Czy jest bezpieczny dla zwierząt i ludzi?),
  • sposób użytkowania (klatka przenośna, stacjonarna),
  • rozmiar dostosowany do wielkości psa,
  • możliwość montażu dodatkowych akcesoriów np. miski,
  • ilość drzwi i sposób ich umiejscowienia,
  • sposób zamykania (zwykły skobel czy zamek, którego pies nie otworzy),
  • pojedyncza czy dzielona klatka,
  • rodzaj zastosowanej podłogi (bez podłogi, podłoga drewniana, metalowa, z wysuwaną kuwetą).

Jakie korzyści daje psu taka klatka — mebel?

To, że klatka kennelowa przynosi duże korzyści zarówno dla właściciela jak i dla psa, nie ulega wątpliwości. Miłośnicy czterech łap, którzy stosują na co dzień klatki lub mebloklatki doskonale wiedzą, że jest to narzędzie, które nie tylko oferuje bezpieczny azyl dla zwierzaka, ale może być również wykorzystane jako pomoc w przepracowaniu psich traum oraz innych problemów behawioralnych. Sprawdź co możesz zyskać dzięki kennel klatce – Mity i fakty klatek dla psów. Podstawą do pracy z psem jest odpowiednie wprowadzenie mebloklatki w otoczenie czworonoga.

Zaletą mebloklatek jest ich trwałość, solidność, design i estetyka wykonania. W mebloklatkach stosuje się najczęściej bezpieczne, trudne do otwarcia dla psa zamki, w przeciwieństwie do kenneli tekstylnych czy wykonanych z plastiku. Wadą jest cena związana z użyciem droższych materiałów typu drewno dębowe, stalowe pręty, bezpieczne, ekologiczne powłoki lakiernicze oraz waga mebla.

Co mebloklatka daje Twojemu psu?

 

Tworzy bezpieczne schronienie — rodzaj psiego azylu

Mebloklatka to schronienie dla psa, w którym może bezpiecznie spać, odpoczywać, relaksować się oraz kontrolować otoczenie. To jego prywatna przestrzeń służąca rozładowaniu napięcia, wyciszeniu się, schowaniu się kiedy nie ma ochoty na kontakt. Jest również spełnieniem naturalnych potrzeb psa.

Jest miejscem na regenerację

Klatka kennelowa dla psa to antidotum na stres, miejsce, gdzie może nabrać sił po zabiegach weterynaryjnych, zregenerować się po wysiłku. Pomaga ograniczyć ruchomość podczas rekonwalescencji. Daje możliwość spokojnego snu.

Oferuje bezpieczeństwo i wzmacnia pewność siebie

Najważniejszą zaletą korzystania z drewnianych klatek kennelowych jest to, że nie tylko dobrze wyglądają, ale także zapewniają czworonogowi bezpieczeństwo w czasie Twojej nieobecności. Klatki zapobiegają nieszczęśliwym wypadkom oraz innym nieszczęściom, które mogą mieć miejsce podczas Twojej nieobecności. Pies, jak to pies, miewa różne pomysły na nudę. Często z powodu frustracji, powoduje materialne straty, narażając niejednokrotnie swoje zdrowie. Mebloklatka eliminuje takie zachowania.

Pomaga w szkoleniu — eliminuje niepożądane zachowania

Mebloklatka kennelowa, odpowiednio wprowadzona, pomoże Twojemu psu stać się wypoczętym, spokojnym i zdyscyplinowanym przyjacielem człowieka. Dzięki dobrej jakości mebloklatce Twój pupil nauczy się wyciszać w stresujących sytuacjach i relaksować, gdy wyjdziesz do pracy. Kennel dla psów to nie sposób na uwięzienie czworonożnego przyjaciela, ale raczej pomocne narzędzie do wydobycia z niego najlepszych cech. Mebloklatka ułatwia prowadzenie treningu psa, uczy właściwych zachowań, jest pomocna przy korekcie złych nawyków psa.

Pamiętaj!
Mebloklatka, to nie czarodziejska różdżka, samo wstawienie meblo-klatki nie rozwiąże Twoich problemów z psem. Jest narzędziem szkoleniowym, które należy odpowiednio przystosować do potrzeb danego osobnika. Nie można jej nadużywać, zamykając psa np. za karę, albo w celu wykonania nielubianych zabiegów pielęgnacyjnych. Wykorzystanie klatki kennelowej w domu jest przede wszystkim środkiem, a nie celem.

DogDeco logo Instagram
#Dog-Blog
Rodzaje klatek kennelowych dla psa. DogDeco producent kenneli dla psów.
Sprawdź też: Rodzaje klatek kennelowych dla psów
Klatka kennelowa mity i fakty. Wady i zalety kennelli. Metalowo drewniane klatki dla psów DogDeco
Sprawdź też: Klatka dla psa mity i fakty