5 rodzajów klatek kennelowych dla psów. Typy  klatek kennelowych dla psa – która lepsza? Mebloklatka – kennel dla psa. Ładna i bezpieczna klatka kennelowa dla psa – drewniane meble-klatki dla psów.

DogDeco logo Instagram

Rodzaje klatek kennelowych dla psów 5 wariantów:

Rodzaje klatek kennelowych dla psa. DogDeco producent kenneli dla psów.
Rodzaje klatek kennelowych dla psów

Kiedy znamy już zalety klatek kennelowych i zamierzamy ją wprowadzić w życie czworonoga, warto zastanowić się jaki rodzaj klatki kennelowej dla psa wybrać?  Szeroka oferta tego typu akcesoriów dla zwierząt może utrudnić podjęcie właściwej decyzji. Skupmy się zatem na rodzajach klatek kennelowych dla psów, ich charakterystyce  i zastosowaniu.

Rodzaje klatek kennelowych dla psów

  1. Transportery dla psów – mobilne, przenośne, plastikowe pojemniki do transportu zwierząt.
  2. Składane, wykonane z metalowego drutu przenośne klatki, które można rozkładać i składać w dowolnych miejscach.
  3. Klatki z miękkimi, tapicerowanymi ściankami wykonanymi z tkaniny, głównie używane podczas podróży z psem np. samochodem. Może też służyć jako przenośne legowisko – klatka.
  4. Klatka dla psa typu kojec, najczęściej stosowana na zewnątrz, ale możemy ją również stosować wewnątrz np. dla suki z małymi.
  5. Drewniana klatka kennelowa tzw. mebloklatka, klatka-mebel dla psa.

Klatka kennelowa dla psa – plastikowy transporter podróżny

Stosowany głównie podczas podróży jako środek transportu dla psa.  Ten rodzaj klatki jest popularny wśród właścicieli małych psów, posiada rączkę ułatwiającą przenoszenie. Zaletą plastikowej wersji klatki kennelowej są niewielkie wymiary i lekkość. Jest bardziej wytrzymała od odpowiednika tekstylnego, ale mniej wytrzymała od wersji metalowej czy drewnianej. Z powodu swojej konstrukcji oferuje niestety słabą wentylację. Nie jest polecana jako domowe schronienie dla psa.

Metalowe klatki kennelowe

Wykonane z metalowego drutu z możliwością składania i rozkładania w dowolnym miejscu. Plusem jest fakt, że możemy taki kennel zabrać ze sobą wszędzie, aby pies, nawet w nowym miejscu poczuł się bezpiecznie. Drzwiczki: pojedyncze lub podwójne, zamykane na mniej lub bardziej skomplikowany i trwały zamek, wysuwana kuweta. Wersja raczej dla średnich i dużych psów, oraz tych, które kochają broić.  Metalowa konstrukcja jest bardziej wytrzymała od plastikowej czy tekstylnej, ale pod względem estetycznym pozostawia wiele do życzenia. Niektórym psom wykonanie klatki w całości z metalowych prętów może przeszkadzać np. z powodu wydawanych dźwięków lub z powodu braku zabudowanych ścianek dających poczucie intymności. Wielu właścicieli takich klatek okrywa sufit i ściany mebla tkaniną lub kocem, pozostawiając odkrytą 1 ścianę wejściową. Minusem jest waga.

Klatka dla psa z tkaniny

Wersja raczej soft, dla małych zwierząt. Jest najlżejsza i najmniej wytrzymała ze wszystkich rodzajów kenneli. Plusem jest możliwość umieszczenia w niej psa podczas podróży oraz zastosowania jako domowej klatki — w miejscu docelowym. Kolejną zaletą jest łatwość w czyszczeniu. Minusem jest trwałość. Nie nadaje się dla psów nieprzystosowanych do przebywania w klatce. Zamknięty w niej czworonóg szybko ją zniszczy i wydostanie się na zewnątrz.

 Klatka kennelowa typu kojec

Polecana kiedy chcemy odizolować kilka osobników od siebie oraz dla młodych psich mam z potomstwem. Zapobiegnie rozprzestrzenianiu się szczeniaków po całym domu, da poczucie bezpieczeństwa suce chroniącej swoją gromadkę. Może być stosowana na zewnątrz i wewnątrz oraz np. na tarasie czy balkonie. Zostawia dużo swobody. Wykonana najczęściej z metalowych elementów, zamykana, z opcją dachu lub bez. Taki kojec-klatka zajmuje dużo miejsca, jest ciężka, można ją jednak przenosić w dowolne miejsce.

Drewniana klatka kennelowa dla psów – mebloklatka

Ten rodzaj klatki kennelowej dla psa doskonale sprawdzi się w domowym zaciszu. Mebloklatka może mieć 3 ściany i sufit w zabudowie drewnianej lub część ścian w formie otwartej. Niektóre modele oferują również wysuwane szuflady z akcesoriami dla psa np. miskami na pokarm. Ciężka i stabilna drewniano – stalowa konstrukcja zapewnia długotrwałe użytkowanie, wytrzymałość oraz wygodę. Blat mebla — klatki pozostawia właścicielowi możliwość użytkowego wykorzystania przestrzeni. Drewniane kennele można dostosować do stylu panującego w pomieszczeniu, a taki psi mebel idealnie wkomponować w domowy wystrój. Minusem jest brak możliwości przenoszenia mebla z miejsca na miejsce z uwagi na jego gabaryty i ciężar. Psy chętnie korzystają z drewnianych klatek kennelowych, są bowiem najczęściej zabudowane, dają poczucie bezpieczeństwa i są wykonane z naturalnych materiałów.

Rodzaj klatki kennelowej dla psów dobieramy według potrzeb psa, naszego stylu życia (aktywne spędzanie czasu, częste wyjazdy z psem czy domowe zacisze), możliwości finansowych oraz wrażliwości estetycznej.

Mebloklatka dla psa ICON z litego drewna z szafką

Drewniana klatka kennelowa dla psa z szafką i użytkowym blatem.

Już od  1 450

Ekskluzywna klatka kennelowa drewniana z szufladami CANNON

Meblo klatka dla psa wkomponowana w pełni funkcjonalną komodę z szufladami w eleganckim stylu Deco dedykowana dla domu z psem…

Już od  1 750

Sale
Klatka dla psa do domu HARBOR z szafką w stylu Loft.

Metalowo dębowa meblo klatka dla psa z szafką i użytkowym blatem z metalu i drewna dębowego w stylu Loftowym.

Już od  855

Poprzednia najniższa cena:  950.

Sale
Meblo klatka dla psa SHALTER z dębowym blatem i półkami. Styl loftowy.

Wytrzymała duża klatka z dębowym blatem i dwoma dębowymi półkami w stylu rustykalnym.

Już od  702

Poprzednia najniższa cena:  780.

Sale
Wytrzymała metalowa mebloklatka kennelowa dla psa KEEPER z litym dębowym blatem i szafką

Metalowa mebloklatka kennelowa dla psa wkomponowana w masywną komodę znajdzie miejsce w salonie, sypialni, a nawet w przedpokoju.

Już od  890

Poprzednia najniższa cena:  990.

Drewniana mebloklatka dla psa FAIRY z toczonymi nogami i przesuwanymi drzwiami

Stylowa drewniana mebloklatka dla psa z grubymi, toczonymi nogami, przesuwanymi drzwiami i trzema pojemnymi szufladami.

Już od  2 150

1 2
DogDeco logo Instagram
#Dog-Blog
Klatka kennelowa mity i fakty. Wady i zalety kennelli. Metalowo drewniane klatki dla psów DogDeco
Sprawdź też: Klatka dla psa mity i fakty
Niezniszczalne trwałe legowisko dla psa. Nowoczesne, designerskie meble dla piesków z drewna.
Sprawdź też: Niezniszczalne trwałe legowisko dla psa