Gdzie ustawić miski dla psa na stojaku? Jak wybrać strefę karmienia dla psów? Błędy w karmieniu psa – 7 grzechów głównych opiekunów czworonogów. Jakie miejsce na miskę dla psa jest najlepsze?

Gdzie ustawić miskę dla psa na stojaku? Strefa karmienia dla psów. Błędy w żywieniu psa.
Gdzie ustawić miski dla psa?
DogDeco logo Instagram

Jeżeli planujesz adopcję lub zakup psiaka, to warto wcześniej zadbać o prawidłowe usytuowanie strefy karmienia. Ustawienie w nieodpowiednim miejscu misek dla psa może prowadzić do zaburzeń behawioralnych u zwierzaka i problemów trawiennych. Niektóre z psów mogą nawet zrezygnować z posiłków lub podjadać wyłącznie nocą, kiedy wszyscy domownicy już śpią.

Gdzie najlepiej ustawić miski dla psa na stojaku?

  1. Przygotuj strefę karmienia dla pupila w miejscu spokojnym i ustronnym.
  2. Jeżeli Twój pies lubi przebywać w klatce kennelowej, właśnie tam możesz urządzić kącik z miskami na jedzenie i wodę.
  3. Niektóre psy, szczególnie te lękliwe często preferują spożywanie karmy w towarzystwie swoich opiekunów. Czują się wówczas pewniej i bezpieczniej. W przeciwnym wypadku roznoszą chrupki po całym domu w pogoni za swoim przewodnikiem.
  4. Psi bufet powinien znaleźć się w miejscu, gdzie nikt nie będzie zakłócał psu posiłku. Unikaj ciągów komunikacyjnych, korytarz i często uczęszczanych pomieszczeń — to nie jest dobry pomysł aby ustawić w nich miski dla psa na stojaku.
  5. Jeżeli lubisz porządek, to warto wybrać miski na drewnianym stojaku. Ograniczają bałagan, rozrzuconą karmę i rozchlapaną wodę.
  6. Dobrym miejscem najczęściej wybieranym przez opiekunów jest kuchnia, ale nie każdy pies będzie się tam czuł komfortowo. Jeżeli Twój pupil boi się różnych dźwięków, nie funduj mu stresującego posiłku w swojej kuchni.
  7. Pies musi mieć spokój, kiedy nadchodzi pora karmienia. Zapewnienie stałej pory posiłków pomoże we właściwym trawieniu pokarmu. Pełna miska powinna należeć wyłącznie do niego. Miski powinny znajdować się w jednym i tym samym miejscu. Unikaj przestawiania, chyba że wybrałeś nieodpowiednie miejsce.
  8. Lepiej sprawdzają się miski ustawione obok siebie niż rozłożone w innych pomieszczeniach. Najczęściej po posiłku czworonogi popijają suchą czy mokrą karmę wodą, więc dobrym pomysłem jest wykorzystanie do tego stojaka na miski z dwoma komorami zamiast pojedynczych misek.
  9. Ogranicz się do podania karmy i pozwól pupilowi zjeść w spokoju. Nie zabieramy czworonogonowi miski, nie przerywamy posiłku, nie grzebiemy w misce. Rozpraszanie psa mówieniem do niego, kiedy je, nie ma sensu. Nauczmy też dzieci, że nie przeszkadza się zwierzakowi podczas karmienia.
  10. Jeżeli pies ma skłonność do pozostawiania resztek karmy w misce, bez wątpienia należy takie pozostałości usunąć. Zwykle po odczekaniu 15-30 minut wyrzucamy zawartość i pozostawiamy pustą miskę.
  11. Mycia misek na wodę i jedzenie nigdy dosyć! Dobrym nawykiem jest umycie psich naczyń po posiłku, takie działanie zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów
Stojak z miskami dla psa VENOM z litego dębu

Stylowy i funkcjonalny stojak na miski dla psa VENOM z litego drewna dębowego. Wzbogaci każdą aranżację!

 145

Stojak z miskami dla psa z metalu i drewna STRATUS

Miski dla psa na stojaku STRATUS to połączenie metalowej podstawy z litym drewnem dębowym. Ten mebel wzbogaci wystrój każdego wnętrza!

Już od  108

Stojak z miskami dla psa z metalu i drewna ARCANA

Miski dla psa na stojaku ARCANA to piękny mebel w stylu loftowym, wykonany z litego drewna dębowego oraz metalowej podstawy.

Już od  110

Drewniany stojak z miskami dla psa ROBUST

Praktyczny i estetyczny stojak na miski dla psa ROBUST. Wykonaliśmy go w całości z litego drewna. Twój psiak z miejsca…

Już od  168

Stojak z miskami dla psa z drewna i stali IDA

Stojak na miski IDA to funkcjonalny psi mebel z prawdziwego drewna i wytrzymałej stali.

Już od  130

Miski dla psa na stojaku TOSA

Miski dla psa na drewnianym stojaku Tosa. Dębowy blat, metalowe nogi - Idealny dla dużych, średnich i małych psów.

Już od  145

1 2

Zastanawiasz się, dlaczego Twój pies nie chce jeść karmy? Testowałaś już wiele suchych czy mokrych karm, a psiak nadal nie ma apetytu i kręci nosem podczas posiłków? Załóżmy, że problemy zdrowotne zostały wykluczone, a psiak nadal omija miskę szerokim łukiem. Co robić?

W pierwszej kolejności sprawdź jak organizować strefę jedzenia dla pupila (opis powyżej), czyli gdzie ustawić miski? Obserwuj czy psiak je z misek, a może woli z ręki lub podłogi? Problemem może być słabej jakości miska z plastiku wydzielająca nieprzyjemny zapach, w metalowych pojemnikach z kolej kłopotem może być hałas. Warto ustabilizować miski tak, aby się nie przesuwały, ani nie hałasowały. Bez wątpienia kolejnym dobrym krokiem będzie sprawdzenie poniższych punktów z najczęściej popełnianymi przez właścicieli czworonogów błędami.

Błędy w karmieniu psa, czyli 7 grzechów głównych opiekunów czworonogów

  1. Niewłaściwe ustawienie stojaka na miski dla psa w pomieszczeniach przechodnich lub hałaśliwych miejscach.
  2. Przerywanie jedzenia, mówienie, przestawianie i zabieranie miski czy grzebanie w niej.
  3. Niewłaściwe przechowywanie karmy.
  4. Brudne pojemniki na pokarm i wodę.
  5. Pozostawianie resztek pokarmu w misce.
  6. Zła jakość pokarmu. Niewłaściwe porcjowanie, za dużo lub za mało.
  7. Brak stałych pór karmienia.

Podsumowanie

Aby właściwie urządzić wygodnie miejsce dla psa w mieszkaniu, warto zastosować się do wyżej opisanych punktów. Strefa karmienia dla czworonoga przede wszystkim powinna być miejscem bezstresowym, spokojnym i bezpiecznym. Zaciszny kąt z miskami dla psa na stojaku poprawi proces trawienia i sprawi, że pies chętnie będzie przyjmował posiłki. Pozwól pupilowi po jedzeniu odpocząć, pełne brzuszki czworonogów lubią spać, a nie harcować na wybiegu! Przedpokój i często uczęszczane pomieszczenia to nie jest odpowiednie miejsce na miski. Możesz towarzyszyć psu podczas posiłków, ale nie rozpraszaj go. Zawsze usuwaj resztki karmy z miski. Zadbaj o czystość i świeżą wodę.