Jak dobrać drewniany pojemnik na karmę dla psa do wnętrza? Eleganckie pojemniki na karmę dla psów. Dopasuj pojemnik na karmę dla psa do swojego wnętrza! Zalety drewnianego pojemnika na karmę dla psów.

Jak dobrać drewniany pojemnik na karmę dla psa do wnętrza? Zalety drewnianego pojemnika na karmę dla psów. DogDecopojemnika na karmę dla psów. DogDeco
DogDeco logo Instagram

Wielu właścicieli psów do niedawna musiało iść na kompromis, decydując się na zakup pojemnika na karmę. Zwyczajne, plastikowe, nieestetyczne lepiej było ukryć niż wyeksponować. Dzisiaj sytuacja wygląda inaczej. Coraz łatwiej znajdziesz pojemniki dla pupila, które z powodzeniem dopasujesz do stylu swojego wnętrza.

Z uwagi na warunki bezpiecznego przechowywania suchej karmy tak, aby zachowała świeżość, walory smakowe i odżywcze, nie zaleca się umiejscowienia pojemnika w wilgotnych, chłodnych oraz nasłonecznionych miejscach. Dlatego też trzymanie psiej żywności w garażu, piwnicy czy na tarasie jest złym pomysłem.

Jak dobrać drewniany pojemnik na karmę dla psa do wnętrza?

Pojemność pojemnika na karmę

Jeżeli posiadasz dużego psa lub psy, a co za tym idzie, potrzebujesz przechować większą ilość suchej karmy, dobrym wyborem będzie zakup dużego mebla dla czworonoga, w którym pomieścisz wszystkie zapasy. Pojemność pojemnika możesz łatwo obliczyć, obserwując miesięczne zużycie pokarmu pupila. Da dużych ras i olbrzymich są to z reguły 20 kg worki. Średnim i mniejszym psiakom, aby zachować świeżość i dobrą jakość pokarmu, lepiej kupować mniejsze opakowania (zamiast 12 kg, kup na przykład 2 × 6 kg). Mebel do przechowywania karmy może również zawierać bonusy w postaci szuflady, wysuwanych misek czy dodatkowego miejsca na akcesoria, zabawki oraz przysmaki. Taki praktyczny dodatek z pewnością przyda się każdemu miłośnikowi psów.

Drewniana skrzynia pojemnik na psią karmę VALIANT

Komoda z litego drewna ze skrzynią pojemnikiem na karmę wraz z wysuwaną szufladą stojakiem na miski.

 650

Drewniana szafka pojemnik na karmę dla psa z szufladą GALLANT

Drewniana komoda z szufladą i pojemnikiem na suchą karmę, połączona ze stojakiem na miski.

 750

Kolor drewna ma znaczenie

Drewniany pojemnik na karmę można wkomponować w istniejący wystrój wnętrza na kilka sposobów.

Zasada kontrastu — jeżeli w Twoim domu panuje np. nowoczesny styl, możesz go przełamać stylowym klasycznym drewnianym meblem dla psa. Jeden element z “pazurem” umiejętnie dopasowany nada pomieszczeniu nowy, ciekawszy charakter.

Zasada harmonii — wkomponuj w istniejącą zabudowę, chociażby pod względem kolorystycznym, drewniany pojemnik do przechowywania pokarmu. Postaraj się tak dobrać barwę drewna, aby pasowała nie tylko kolorem, ale również fakturą do Twoich mebli. W naszym sklepie możesz dowolnie konfigurować zarówno wykończenie litego drewna, rozmiar, jak i jego wybarwienie.

NATURA

BIAŁY

CZARNY

ORZECH

DĄB POGODOWY

Wyeksponuj pojemnik na suchą karmę z drewna

Godnym uwagi rozwiązaniem jest również podkreślenie walorów użytkowych mebla dla psa poprzez umieszczenie pojemnika w centralnym punkcie pomieszczenia. Idealnym rozwiązaniem jest zakup klatki kennelowej i połączenie obydwu mebli w jeden ciąg. Dzięki takiemu ustawieniu zyskujemy drewniany funkcjonalny komplet idealnie pasujący do siebie zarówno pod względem kolorystycznym, jak i stylistycznym. Dopasowane pod względem wysokości blaty mebli dla psa stworzą jednorodną całość oraz dodatkowe miejsce na przykład na tv, rośliny doniczkowe, bibeloty czy pamiątki z wakacji.

Styl loftowy w dedykowanych meblach dla psów

Industrialny czy loftowy styl w aranżacjach wnętrz jest bez wątpienia jednym z wiodących trendów ostatnich lat. Pojemnik dla psa już nie musi być plastikowym czy tekstylnym koszmarem, który należy jak najszybciej schować w mało widocznym kącie. Zamykany pojemnik Twojego psa w postaci drewnianej, loftowej komody z szufladą pozwoli zachować świeżość karmy, jest dostosowany do kontaktu z żywnością i wykonany z wysokiej jakości litego drewna. Z łatwością dostosujesz nowy psi mebel do pozostałych Twoich meblowych industrialnych skarbów.

Zalety drewnianego pojemnika na karmę dla psów

Pojemny, wygodny, szczelny drewniany mebel dla psa z pokrywą lub zamknięciem w postaci wysuwanej szuflady, w którym pokarm pozostanie świeży i pełnowartościowy, to estetyczny i funkcjonalny dodatek w każdym domu. Oprócz oczywistych zalet wynikających z zastosowania litego drewna posiada szereg udogodnień, które niewątpliwie docenisz.

  1. Walory estetyczne — taki psi mebel możesz postawić w dowolnym miejscu swojego domu.
  2. Szeroka gama kolorystyczna, kilka rozmiarów oraz możliwość zastosowania różnego rodzaju wykończenia pozwala na dużą swobodę w wyborze idealnego pojemnika.
  3. Meble do przechowywania pożywiania dla psa w kilku topowych stylach pozwalają na swobodne połączenie z istniejącą zabudową.
  4. Trwałość, stabilność i ciężar. Z racji wykorzystania litego drewna, miejsce do składowania psiej karmy jest wyjątkowo bezpieczne. Psiak nie przewróci, nie rozsypie chrupków, nie dostanie się do worka z pokarmem. Smakołyki lub zabawki dla psa będą zawsze pod Twoją kontrolą.
  5. Możliwość połączenia tego samego stylu z innymi akcesoriami dla psa takimi jak: legowisko, klatka kennelowa czy miski na stojaku.
  6. Wysuwane miski na pokarm, dodatkowa przestrzeń na zabawki, smakołyki.
  7. Szuflada do przechowywania np. smyczy, obroży, szelek, smaczków, lekarstw czy preparatów do pielęgnacji sierści.
  8. Wygodne uchwyty ułatwiające częste korzystanie z mebla. Dostęp do karmy od góry lub wysuwany w poziomie.
  9. Strefa karmienia, akcesoria dla pupila, wszystko w jednym miejscu.
  10. Łatwiejsze utrzymanie czystości.
Elegancki, drewniany pojemnik na karmę dla psów z wysuwanymi miskami jak dobrać do wnętrza? Ekskluzywne meble dla piesków DogDeco
Elegancki, drewniany pojemnik na karmę dla psów z wysuwanymi miskami

Podsumowanie

Odpowiednio zabezpieczone drewno doskonale nadaje się do przechowywania żywności dla wszystkich czworonogów. Wygodniejszy dostęp do karmy, dodatkowe udogodnienia w postaci misek czy szuflady podnoszą funkcjonalność i ułatwiają utrzymanie czystości. Design, który możesz dopasować do własnej aranżacji. Dowolność w usytuowaniu mebla. Zabezpieczenie przed samowolnym dostępem do pożywienia czworonoga z pewnością ucieszy tych właścicieli psów, którzy borykają się z niekontrolowanym podjadaniem, czy kradzieżą psich chrupek podczas ich nieobecności. W naszym sklepie znajdziesz unikatowe projekty drewnianych mebli dla psów, które możesz ze sobą łączyć i dowolnie konfigurować.

Jaki duży pojemnik na karmę dla psa wybrać? Wybieramy nowoczesny pojemnik na karmy dla psów.
Pojemnik na karmę Gallant z drewna.
Jak przechowywać karmę dla psa? Meble dla psów - biała szafka do przechowywania karmy suchej i mokrej dla psów. DogDeco
Jak przechowywać karmę dla psa suchą i mokrą w domu. Nieodpowiednie Jak przechowywać karmę dla psa? Meble dla psów - biała szafka do przechowywania karmy suchej i mokrej dla psów. DogDeco