Czym się kierować przy wyborze pojemnika na karmę? Jaki duży pojemnik na karmę dla psa — który wybrać? Idealny mebel na przechowywanie żywności dla psów. Jaki duży pojemnik na karmę dla psa będzie najlepszy i najtrwalszy?

DogDeco logo Instagram

Pojemniki na karmę suchą dla psa często przysparzają wielu kłopotów miłośnikom dużych i olbrzymich ras. Po pierwsze: z racji gabarytów trudno jest znaleźć odpowiednie miejsce w mieszkaniu do składowania, po drugie: znalezienie estetycznego, trwałego i wygodnego pojemnika nie należy do łatwych zadań.

Jakie pojemniki przeznaczone do przechowywania karmy suchej wybrać?

Jaki duży pojemnik na karmę dla psa wybrać? Wybieramy nowoczesny pojemnik na karmy dla psów.

Duży pojemnik na suchą karmę powinien spełniać kilka istotnych funkcji:

  • Pojemność

Ponieważ sucha karma dla psów pakowana jest zwykle w hermetycznie zamykanych workach, a jej cena przy zakupie większej paczki jest korzystniejsza, to bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem będzie zakup większego opakowania. Właściciele pupili o słusznych gabarytach doceniają pojemne pojemniki na psią karmę, gdyż są one bardziej funkcjonalne i uniwersalne.

  • Zamknięcie

Zamknięcie pojemnika do przechowywania pokarmu jest ważną opcją. Otwarty worek szybko utraci swoje walory smakowe i świeżość. Pojemniki do psiej karmy powinny gwarantować jak najdłuższy okres przechowywania i sprawić, aby jak najdłużej karma zachowywała świeżość.

  • Trwałość

Zdrowa, świeża i smaczna karma — to bez wątpienia idealne pożywienie dla każdego psa. Pojemnik do przechowywania karmy powinien również odznaczać się trwałością. Szczególnie duże i olbrzymie czworonogi mogą przez nieuwagę, albo podczas zabawy uszkodzić swoją psią “stołówkę”. Foliowe worki czy plastikowe pojemniki w zetknięciu z kłami, czy pazurami nie mają większych szans. W związku z tym rekomendujemy trwałe, drewniane, duże pojemniki na karmę dla psa.

  • Przechowywanie.

Karma pozostaje świeża i apetyczna dla pupila jeżeli jest przechowywana w optymalnych warunkach. Oprócz karmy w pojemniku możesz równie dobrze umieścić także smaczki, smakołyki Twojego psa. Pojemniki do karmy najlepiej umieścić w suchym miejscu bez bezpośredniego dostępu światła. Zagwarantuje to dłuższą trwałość i zachowanie walorów smakowych.

Drewniana skrzynia pojemnik na psią karmę VALIANT

Komoda z litego drewna ze skrzynią pojemnikiem na karmę wraz z wysuwaną szufladą stojakiem na miski.

 650

Drewniana szafka pojemnik na karmę dla psa z szufladą GALLANT

Drewniana komoda z szufladą i pojemnikiem na suchą karmę, połączona ze stojakiem na miski.

 750

Estetyczne, stylowe, drewniane pojemniki — meble do przechowywania pokarmu dla psa mogą nie tylko spełniać swoją podstawową funkcję, ale stać się również ozdobą salonu. Dobrym pomysłem jest pozostawienie psich chrupków w oryginalnym opakowaniu z uwagi na fakt, iż opakowanie — worek zabezpieczone jest kilkoma warstwami materiału o wysokiej odporności na światło i dodatkowo posiada właściwości zapobiegające psuciu się żywności.

Idealny pojemnik dla dużego psa

Jaki powinien być idealny pojemnik dla dużych psów?

Praktyczny i wystarczająco pojemny

Dla psa dużej rasy powinien zmieścić minimum miesięczną porcję, jaką zjada Twój pupil. Jest to z reguły minimum 10 – 12 kilogramów karmy, ale dobrze jest kiedy zostaje zapas w pudełku. Dodatkowo możesz przechowywać w niej smakołyki lub zabawki dla psa. Pamiętaj, że najlepiej suchy pokarm dla czworonoga zużyć w ciągu miesiąca od otwarcia worka. W tym czasie zachowuje on wszystkie walory smakowe i odżywcze.

Posiadający dodatkowe opcje, udogodnienia.

Doskonałym uzupełnieniem jest połączenie miski lub misek dla psa w jednym meblu do przechowywania żywności dla czworonoga. Dobrze sprawdzi się kompaktowa opcja wysuwanych misek, które po posiłku można wsunąć z powrotem. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie akcesoria do karmienia będą w jednym, dowolnie wybranym miejscu. Nie bez znaczenia jest także łatwiejsze utrzymanie czystości przy użyciu takiego wielofunkcyjnego mebla do psiej stołówki.

Dający swobodę w wyborze pomieszczenia.

Plastikowe czy tekstylne worki do psich karm ograniczają możliwość wyboru miejsca, w którym je umieścimy. Poza tym, z reguły nie są one estetyczne, dlatego też jesteśmy zmuszeni chować je w łazienkach, pralniach, garażach czy szafkach. To pożeracze miejsce, którego z reguły nie mamy. Jeżeli zdecydujesz się na zakup funkcjonalnego, trwałego i jednocześnie ładnego mebla, który idealnie wpasuje się w wystrój Twojego wnętrza, to zyskasz nie tylko idealną, wielofunkcyjną stołówkę dla dużego pupila, ale i oryginalny dodatek w swoim domu. Taka opcja zaoszczędzi Twój czas związany z noszeniem pokarmu z jednego pomieszczenia do drugiego. Mając wszystko pod ręką, możesz szybciej, sprawniej przygotować posiłek oraz posprzątać po jego zakończeniu.

Stabilny i ciężki.

Bez wątpienia nie raz doświadczyłeś lub widziałeś skutki bałaganu, jaki potrafią zrobić psy, które dobrały się do worków z karmą. Psie chrupki rozrzucone po całym domu, to nie jest widok, jaki chciałby oglądać właściciel psa po powrocie do domu. Dlatego lekkie czy wykonane z tkaniny pojemniki, które łatwo przewrócić czy uszkodzić nie są godne polecenia. Najlepszym rozwiązaniem jest taki pojemnik, którego zwierzak nie sforsuje, ani nie będzie w stanie rozerwać. Drewniane, kompaktowe i stabilne meble — stołówki dla psów, (szczególnie takie, które można napełniać np. od góry lub przez wysuwaną szufladę) to niewątpliwie godna rozważenia opcja.

W naszym sklepie znajdziesz pojemniki wykonane z litego drewna z pokrywką lub wysuwaną szufladą oraz dodatkowymi funkcjami.

Podsumowanie pojemników dla dużych i olbrzymich ras

Idealny pojemnik powinien ułatwiać Tobie i psu życie. Przechowywany w nim pokarm musi być bezpieczny, szczelny, odizolowany od dostępu światła i najlepiej z zamykaną pokrywą — uniemożliwiający psu niekontrolowany dostęp do jedzenia. Dobry pojemnik dla psa do przechowywania suchej karmy, to często porządny, stabilny, drewniany mebel oferujący np. wysuwane miski i dodatkowe miejsce do przechowywania psich akcesoriów takich jak np. zabawki dla psa podczas spaceru, matę węchową, smycze, linki, konga.

Niewątpliwie warto wybrać taki model, który zmieści minimalne miesięczne zapotrzebowanie czworonoga na suchą czy mokrą karmę, pozwoli utrzymać porządek oraz będzie zabezpieczać żywność przed szybkim psuciem. Pojemnik na pokarm dla psa powinien oczywiście spełniać nasze wymagania estetyczne oraz zadbać o komfort zwierzęcia podczas karmienia (np. połączenie z miskami) czy utrzymanie świeżości — rekomendujemy pozostawienie karmy w oryginalnym opakowaniu. Może posiadać uchwyt, kółka jeżeli zależy Ci na mobilności. Materiał, tworzywo, z jakiego jest wykonane, powinien być trwały, odporny na uszkodzenia, bezpieczny dla żywności.

DogDeco logo Instagram
#Dog-Blog
Nowoczesne legowisko dla psa jakie wybrać? Legowisko drewniane z materacem ortopedycznym, solidne posłania dla wymagających piesków.
Nowoczesne legowisko dla psa – jakie wybrać?
Stojak na miski dla psa. Designerskie, drewniane stojaki na dwie miski dla psów.
Stojak na miski dla psa