Wielu z nas, opiekunów futrzastych zwierzaków, zauważa potrzebę posiadanie więcej niż jednego miejsca odpoczynku swojego pupila. Warto zastanowić się czy pies może mieć dwa legowiska? A może podwójne psie legowisko jest zbędnym gadżetem, którego psy w ogóle nie potrzebują? Co zamiast legowiska możesz zastosować w swoim domu i ogrodzie?

Czy pies może mieć dwa legowiska?
Czy pies może mieć dwa legowiska?
DogDeco logo sklepu z meblami dla psów

Czy pies może mieć dwa legowiska? 

Każde posłanie dla psiaka w którym może swobodnie odpoczywać odizolowany od ingerencji człowieka i innych zwierząt jest dobrodziejstwem dla czworonoga. Miejsce gdzie może się schronić przed hałasem, natarczywością ludzkich rąk, gdzie może się zrelaksować, wyciszyć, drzemać, w spokoju zająć się ulubionym gryzakiem, zabawką, to podstawa dla jego zdrowia psychicznego. 

Czy pies powinien mieć dwa legowiska zamiast jednego? Zdecydowanie tak, jeżeli jedno wygodne legowisko, to dla niego za mało. Naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie aby Twój psi przyjaciel posiadał dwa posłania i miejsca do odpoczynku. Jeżeli na co dzień lubi być z Tobą w salonie, a noc spędza w sypialni obok Ciebie, to warto także umieścić psie posłanie w strefie nocnego odpoczynku. 

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji pupila i jego potrzeb. Jeżeli w sypialni często nie może znaleźć sobie miejsca, wstaje, kręci się i nie może zasnąć, to rozwiązaniem może być zafundowanie mu kolejnego legowiska. Miejsce na legowisko warto umieścić tam gdzie najczęściej odpoczywa. 

Praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest usytuowanie dziennego psiego azylu w formie klatki kennelowej w strefie dziennej, a posłania dla psa – legowiska w strefie nocnej. 

Taka organizacja miejsca dla psa w domu zapewni mu możliwość odpoczywania i drzemki w ciągu dnia w spokojnym miejscu. Gdzie umieścić miejsce do spania, klatkę kennelową aby zapewnić psu poczucie bezpieczeństwa? Należy unikać ciągów komunikacyjnych, źródeł ciepła (kaloryferów) i dźwięków (głośniki), przeciągów. Na nocny odpoczynek Twojego psa proponujemy wygodne, drewniane legowisko na nóżkach, które idealnie sprawdzi się w sypialni i będzie harmonizowało z jej wystrojem. Wygodny, prozdrowotny wkład ortopedyczny w formie materaca z wymiennym pokrowcem będzie idealnym dopełnieniem. 

Mebloklatka dla psa ICON z litego drewna z szafką

Drewniana klatka kennelowa dla psa z szafką i użytkowym blatem.

Już od  1 450

Ekskluzywna klatka kennelowa drewniana z szufladami CANNON

Meblo klatka dla psa wkomponowana w pełni funkcjonalną komodę z szufladami w eleganckim stylu Deco dedykowana dla domu z psem…

Już od  1 750

off
Klatka dla psa do domu HARBOR z szafką w stylu Loft.

Metalowo dębowa meblo klatka dla psa z szafką i użytkowym blatem z metalu i drewna dębowego w stylu Loftowym.

Już od  855

Poprzednia najniższa cena:  950.

off
Meblo klatka dla psa SHALTER z dębowym blatem i półkami. Styl loftowy.

Wytrzymała duża klatka z dębowym blatem i dwoma dębowymi półkami w stylu rustykalnym.

Już od  702

Poprzednia najniższa cena:  780.

off
Wytrzymała metalowa mebloklatka kennelowa dla psa KEEPER z litym dębowym blatem i szafką

Metalowa mebloklatka kennelowa dla psa wkomponowana w masywną komodę znajdzie miejsce w salonie, sypialni, a nawet w przedpokoju.

Już od  890

Poprzednia najniższa cena:  990.

Drewniana mebloklatka dla psa FAIRY z toczonymi nogami i przesuwanymi drzwiami

Stylowa drewniana mebloklatka dla psa z grubymi, toczonymi nogami, przesuwanymi drzwiami i trzema pojemnymi szufladami.

Już od  2 150

Stylowa meblo klatka kennelowa HARRIER z szufladami na psie akcesoria

Funkcjonalny, solidny kojec dla psa i stylowa komoda dla Ciebie.

Już od  1 120

Ile legowisk powinien mieć pies?

Ilość legowisk dla psa zależy od jego preferencji, metrażu mieszkania, domu i możliwości opiekuna. W kawalerce trudno sobie wyobrazić więcej niż jedno miejsce na legowisko dla psa. Natomiast jeżeli dysponujesz większymi przestrzeniami stworzenie psiego miejsca w różnych pomieszczeniach nie będzie nastręczało większych trudności.

Nie ma wytycznych mówiących o tym ile legowisk powinien mieć pies. Z tego powodu ważna jest obserwacja swojego pupila i zrozumienie jego potrzeb. Psy lubią mieć wybór, więc jeżeli to możliwe, spróbuj stworzyć drugie tymczasowe posłanie na przykład w sypialni. Jeżeli psiak będzie chętnie z niego korzystał, warto stworzyć mu prawdziwy, stały azyl na jego nocny odpoczynek. 

Pamiętaj, aby posłanie było odpowiedniej wielkości i zapewniało psu komfortowa przestrzeń do spania. Wykorzystaj fakt posiadania legowiska dla psa do nauki zostawania na miejscu. Spraw aby spędzał w nim wyłącznie miłe chwile.

Drewniane ekskluzywne legowisko dla psa TORSTEN

TORSTEN to niezwykle komfortowe, ekskluzywne legowisko dla psa. W całości wykonane z litego drewna w klasycznym, ponadczasowym stylu.

Już od  270

Drewniane designerskie legowisko dla psa KENDAL

Legowisko dla psa KENDAL to mebel w modnym stylu art déco, który z uwagi na prostotę i harmonijne linie łatwo…

Już od  323

Minimalistyczne legowisko z litego drewna Terra

Subtelne, proste i wygodne legowisko dla psa z litego, dębowego drewna w stylu minimalistycznym.

Już od  303

Luksusowe drewniane legowisko dla psa MONTE

Niepowtarzalne legowisko dla psa MONTE to funkcjonalny mebel wykonany z litego dębu. Leżanka jest utrzymana w stylu Hampton, więc tchnie…

Już od  256

Legowisko kanapa dla psa na stelażu ARCANA

Solidna sofa dla psa w stylu Loft z drewna dębowego na metalowym stelażu

Już od  297

Nowoczesne posłanie legowisko dla psa TOSA

Drewniane legowisko na metalowych nogach dla dużych psów.

Już od  297

Co zamiast legowiska dla psa w domu i ogrodzie?

Drewniana klatka kennelowa – pełni funkcje legowiska, komody lub szafki z użytkowym blatem, chroni mienie właściciela i chroni psa przed kontaktem z niebezpiecznymi, ostrymi przedmiotami, które może połknąć lub przewodami elektrycznymi. Po odpowiednio przeprowadzonym treningu klatkowym możesz bezpiecznie zamykać swojego psiaka w swoim posłaniu – klatce. Kennel pomoże psu także podczas stresujących odwiedzin zwierząt lub ludzi.

Drewniane legowisko dla psa na nóżkach – taka konstrukcja izoluje od podłoża. Leżenie pieska na zimnych kafelkach może prowadzić do wielu niebezpiecznych schorzeń. Przy odpowiednim usytuowaniu stanie się również idealnym punktem obserwacyjnym.

Hamak – jest świetnym rozwiązaniem dla psów, które lubią spędzać czas w ogrodzie lub na tarasie. Warto przed zakupem przeprowadzić próbę, ponieważ niektóre psy nie będą się czuły w nim komfortowo. Wybierając miejsce na hamak dla swojego psa poszukaj zacienionego stanowiska.

Materac – fajnym miejscem do spania w przypadku psów zimnolubnych: alaskan malamute, owczarek kaukaski, łajka, owczarek podhalański, samojed, akita, siberian husky, berneński pies pasterski będzie większe legowisko w postaci maty, poduszki z domieszką silikonu lub materac, najlepiej ortopedyczny z wymiennym pokrowcem umożliwiającym pranie. Wybierz opcję dopasowaną do potrzeb swojego podopiecznego. 

Podsumowanie

Każdy zwierzak powinien mieć wydzielone, bezpieczne miejsce w domu swojego opiekuna. Zwłaszcza w przypadku psów lękliwych, reaktywnych czy z lękiem separacyjnym doskonale sprawdza się kennel – klatka, w której pies będzie czuł się pewnie i nie będzie powodował szkód w mieniu właściciela. Kennel to jeden z najwygodniejszych psich azylów, gdzie czworonóg może wyciszyć się i odpocząć na swoim materacu. Najczęściej wybieranym w domu miejscem dla psa, jeżeli chodzi o mebloklatkę, jest salon w którym najczęściej przebywają domownicy. 

Jeżeli pies jest wyjątkowo towarzyski i potrzebuje swojego, więcej niż jednego legowiska, możesz na przykład w Twojej sypialni umieścić drewnianą sofę na nóżkach z wygodnym materacem z pianki memory. Taki dębowy, dopasowany do wystroju mebel dla psa, to nie tylko doskonałe lokum dla czterech łapek, ale i oryginalny akcent w pomieszczeniu. 

Pies potrzebuje bliskości swojego człowieka zarówno w dzień jak i w nocy, dlatego pozwólmy naszym milusińskim przebywać w naszym otoczeniu w jak najbardziej komfortowych warunkach. Stworzenie dwóch lub więcej właściwych miejsc, stref odpoczynku, zwiększa poczucie bezpieczeństwa i buduje więź z opiekunem. 

Czy pies powinien mieć legowisko posłanie?
Czy pies powinien mieć legowisko posłanie?
Legowisko dla pieska - jak dopasować posłanie dla psa?
Legowisko dla pieska - jak dopasować posłanie dla psa?