Stojak dla psa na miski – jaka pojemność misek będzie najlepsza i najwygodniejsza dla czworonoga? Odpowiednia miska na stojaku dla Twojego pupila – wybieramy idealną wielkość misek dla małego, średniego i dużego psa? Sprawdź, ile wody na dobę powinien pić pies?

Optymalna dla dobrego samopoczucia i zdrowia zwierzaka zawartość psich misek, to często niełatwe zadanie stawiane przed opiekunami czworonogów. Zanim karma dostosowana do wymogów rasy i indywidualnych potrzeb psa trafi do jego układu pokarmowego, warto pomyśleć o higienicznej dystrybucji pokarmu i wygodzie Twojego psiaka podczas spożywania posiłku. 

Stojak dla psa na miski jaka pojemność misek?
Stojak dla psa na miski jaka pojemność misek?
DogDeco logo sklepu z meblami dla psów

Stojak dla psa na miski - jaka pojemność misek? 

Decydując się na szczenię czy dorosłego psiaka staramy się mu zapewnić optymalne warunki bytowe, dlatego też wielu opiekunów decyduje się na zakup estetycznych, zapewniających komfort użytkowania stojaków na miski. Miski dla psa na stojaku na przykład ceramiczne czy ze stali nierdzewnej powinny mieć odpowiednią wielkość, dostosowaną do potrzeb psa.

Wygoda i bezstresowy dostęp do pożywienia i wody – to podstawa. Stabilność i brak możliwość przemieszczania się misek gwarantuje psu spokojny, pozbawiony stresu posiłek. Z tego powodu nie polecamy mało stabilnych stojaków regulowanych. Miski plastikowe często oferowane w sklepach zoologicznych,  chociaż ekonomiczne, bo najtańsze, nie są najlepszym rozwiązaniem ponieważ często zmieniają smak karmy, wydzielają nieprzyjemny dla psa zapach i szybko ulegają zniszczeniu. Pomimo różnych kształtów, zróżnicowanej kolorystyki i korzystnej ceny, wszelkie uszkodzenia plastiku: zadrapania i rysy, stanowią idealną pożywkę dla rozwoju bakterii. Szczególnie miska na karmę jest narażona na szybkie zużycie. 

Szukając odpowiedniej pojemności misek weź pod uwagę indywidualne potrzeby swojego psa. Jeżeli psiak jest typem sportowca, uwielbia ruch, ma potrzebę dużej aktywność fizycznej i w związku z tym często uzupełnia płyny, to pojemność szczególnie miski z wodą, powinna być większa niż standardowa. Sprawdź wielkość miski dla psa w zależności od rasy. 

Rasy małe i bardzo małe – szpic miniatura, yorkshire terrier, chihuahua,  pudel miniatura, bichon, grzywacz chiński, shih tzu, mopsik, maltańczyk, jamniki, jack russell terrier,  pinczer, szpic, pekińczyk, welsh corgi, pomeranian – miseczki 500 – 900 ml

Rasy średnieborder collie, buldog, cocker spaniel, owczarek australijski, bulterier, husky, samojed, sznaucer, amstaf, shar pei, akita inu, whippet, bokser – miski 1,8 l

Rasy duże i olbrzymie dog niemiecki, malinois, nowofundland, mastiff angielski, bernardyn, berneńczyk, cane corso, owczarek podhalański, borzoj, chart, owczarek niemiecki, belgijski, kaukaski, pointer, rottweiler, wyżeł, wilczarz – miski 2,8 l

Jak wybrać idealną wielkość misek dla małego, średniego i dużego psa?

Wybór odpowiedniej wielkości misek dla psa zależy głównie od jego rozmiaru i zapotrzebowania na jedzenie oraz picie. Strefa jedzenia powinna być przede wszystkim usytuowana w zacisznym i spokojnym miejscu. Stojak na miski dla psa jest idealnym rozwiązaniem jeżeli lubisz porządek, czystość i mniej rozchlapanej wody na podłodze. Estetyczny wygląd, trwały i bezpieczny materiał – na przykład lite drewno dębowe pokryte atestowanym, wytrzymałym lakierem, pomogą czworonożnym przyjaciołom utrzymać czystość podczas posiłków.

Metalowe miski wykonane ze stali nierdzewnej sprawdzą się najlepiej pod kątem trwałości oraz częstego mycia – nie tracą swoich walorów nawet po latach użytkowania. Są gładkie, odporne na temperaturę, nie odkształcają się. Miski ceramiczne są także idealne pod względem higieny, ale często z uwagi na delikatną strukturę ulegają uszkodzeniom  mechanicznym: pęknięcia, uszczerbienia, odpryski.

Jeśli zdecydujesz się na zakup stojaka na dwie miski, zwróć uwagę na materiał wykonania i jego trwałość. Właściwą decyzję pomoże Ci podjąć lektura naszego artykułu: Jak wybrać miskę stojak dla psa.

Rozmiar miski dla psa, jej kształt oraz rodzaj uzależniony jest od:

  • indywidualnego zapotrzebowania na pokarm i wodę,
  • kształtu kufy – miski głębokie, szerokie i płytkie oraz wysokie, stożkowe dla psiaków z długimi uszami, 
  • skłonności do alergii,
  • wielkości,
  • łapczywości czworonoga – miska spowalniająca,
  • temperamentu – psy aktywne mają większe zapotrzebowanie na pokarm i płyny, 
Stojak z miskami dla psa VENOM z litego dębu

Stylowy i funkcjonalny stojak na miski dla psa VENOM z litego drewna dębowego. Wzbogaci każdą aranżację!

 145

Stojak z miskami dla psa z metalu i drewna STRATUS

Miski dla psa na stojaku STRATUS to połączenie metalowej podstawy z litym drewnem dębowym. Ten mebel wzbogaci wystrój każdego wnętrza!

Już od  108

Stojak z miskami dla psa z metalu i drewna ARCANA

Miski dla psa na stojaku ARCANA to piękny mebel w stylu loftowym, wykonany z litego drewna dębowego oraz metalowej podstawy.

Już od  110

Drewniany stojak z miskami dla psa ROBUST

Praktyczny i estetyczny stojak na miski dla psa ROBUST. Wykonaliśmy go w całości z litego drewna. Twój psiak z miejsca…

Już od  168

Stojak z miskami dla psa z drewna i stali IDA

Stojak na miski IDA to funkcjonalny psi mebel z prawdziwego drewna i wytrzymałej stali.

Już od  130

Miski dla psa na stojaku TOSA

Miski dla psa na drewnianym stojaku Tosa. Dębowy blat, metalowe nogi - Idealny dla dużych, średnich i małych psów.

Już od  145

Drewniany stojak na miski dla psa AIDI

Designerski stojak na miski dla psów z drewna i stali łączy elementy stylu Boho i Loft.

Już od  155

Jak wybrać idealną miskę dla swojego psa?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dobrać odpowiednie miseczki dla małego, średniego i dużego czy olbrzymiego psa:
1. Dla małego psa:
– Wielkość miseczek dla małego psa powinna mu umożliwić nieskrępowany  dostęp do jedzenia i wody.
– Wybierz miseczkę o pojemności około 500 – 900 ml, w zależności od wielkości psa.
– Ważne jest również, aby miseczka była stabilna i trwała, aby zapobiec przewracaniu się podczas jedzenia. Skorzystaj z opcji antypoślizgowych nóżek lub zafunduj pupilowi zestaw misek na stojaku.

2. Dla średniego psa:
– Miska dla średniego psa powinna mieć pojemność umożliwiającą podanie jednorazowej, pełnej porcji mokrej karmy lub suchej. 
– Zawartość miski musi pomieścić także dobowe zapotrzebowanie psa na wodę. Dlatego dobrym  rozwiązaniem będzie pojemnik 1,8 l. Jeżeli miski posiadają opcję mycia w zmywarce, tym lepiej. Warto wybrać miseczkę z gumową podstawką, które zapobiegają przesuwaniu się podczas jedzenia lub zaopatrzyć się w miski ze stojakiem o stabilnej konstrukcji.

3. Dla dużego psa:
– Dla większych psów najlepiej wybrać pojemne zestawy misek, które będą w stanie zapewnić duże porcje żywności i pomieszczą odpowiedni dla psa zasób wody pitnej.
– Możesz rozważyć zakup misek na jedzenie i picie o pojemności 2,8 litra. Miski metalowe sprawdzą się doskonale w przypadku większych ras. 
– Komfort podczas jedzenia dużym psom zapewni stojak na miski, ułatwiając pupilowi dostęp do pokarmu bez konieczności schylania się. Duże miski Twojego psa pozwolą mu na swobodne spożywanie posiłku i ograniczą chlapanie wody na podłogę. 

Ile wody na dobę powinien pić pies?

Zalecana ilość wody, jaką pies powinien pić zależy od jego wielkości, wieku, schorzeń, poziomu aktywności, diety, przyjmowanych leków oraz warunków atmosferycznych. Ogólnie rzecz biorąc, pies powinien pić około 50 ml wody na kilogram masy ciała dziennie. Niektóre psiaki zadowolą się 30 ml płynu na 1 kilogram swojej wagi, a ich zdrowie z tego powodu nie ucierpi. Zapotrzebowanie na wodę u czworonogów jest sprawą indywidualną.

Na przykład, pies ważący 10 kg powinien pić około 500 ml wody dziennie, jednak niektóre osobniki mogą mieć mniejsze lub większe zapotrzebowanie. Dobowa ilość płynów potrzebna do zachowania dobrej kondycji czworonoga wymaga indywidualnego podejścia i obserwacji zwierzęcia. Podane wyżej wartości są orientacyjne. 

Niezmierne ważne jest, aby zapewnić psu stały dostęp do wody i monitorować czy nie ma objawów odwodnienia, takich jak suchość błon śluzowych, utrata elastyczności skóry, przyspieszony oddech, zmęczenie, zmniejszona aktywność, czy rzadsze oddawanie moczu lub jego ciemniejszy kolor.

Miseczki dla psa na stojaku drewnianym - przegląd
Miseczki dla psa na stojaku drewnianym - przegląd
Stojak na miski dla dużego psa - który najlepszy? Biały, drewniany stojak na miski dla masywnych psów.
Stojak na miski dla dużego psa – który najlepszy?