Stojak na miski dla dużego psa – który najlepszy? Jakie miski na stojaku dla dużych psów będą najwygodniejsze? Stojak na miski dla Owczarka Niemieckiego, Berneńczyka, Dobermana, Doga, Wyżła czy Mastifa – porównanie, wady i zalety. Jaka miska dla psa będzie najlepsza do stojaka?

Stojak na miski dla dużego psa - który najlepszy? Biały, drewniany stojak na miski dla masywnych psów.
Stojak na miski dla dużego psa – który najlepszy?
DogDeco logo sklepu z meblami dla psów

Stojak na miski dla dużego psa - który najlepszy?

Właściciele psów ras dużych i olbrzymich często mają dylemat jaki stojak na miski dla pupila będzie najlepszy?

Biorąc pod uwagę rozmiar psich misek dla Owczarka Niemieckiego, Berneńskiego psa pasterskiego, Mastifa czy Wyżła których minimalna pojemność wynosi 1,8 litra, warto postawić przede wszystkim na solidną podstawę i wygodę czworonoga. Komfortowy pojemnik na pokarm i płyny dla dużych ras to 2,8l. Stabilne miski dla psa na stojaku zapobiegają przesuwaniu pokarmu i wody podczas jedzenia i picia. Jeżeli Twój psiak notorycznie rozchlapuje wodę czy karmę, to miski na stojaku mogą się idealnie sprawdzić. Unikniesz kałuży i wiecznie brudnej podłogi w kąciku jadalnianym dla pupila.

Stojak na miski dla Owczarka Niemieckiego, Berneńczyka, Dobermana, Doga, Wyżła - porównanie, wady i zalety. 

Drewniany stojak na miski dla dużego psa na stalowym, metalowym stelażu 

Dla zachowania większej stabilności i trwałości warto rozważyć ofertę stojaka na miski dla psa na stalowej podstawie – stelażu, z drewnianym blatem. Taka konstrukcja daje pewność, że nawet masywne, duże psiaki nie będą przesuwać pojemników z wodą czy karmą. Miska ustawiona na odpowiedniej wysokości pomoże psim seniorom oraz czworonogom cierpiącym na przepuklinę krążka międzykręgowego w przyjmowaniu pokarmu i wody. Gładka powierzchnia blatu, do każdego rodzaju misek, zapewnia odpowiednią higienę. Designerski styl loftowy stojaka pozwala na umieszczenie go w dowolnym pomieszczeniu, a łatwość w utrzymaniu czystości doceni każdy opiekun.

Sprawdź ofertę industrialnych, designerskich psich bufetów:

Metalowy stojak z regulowaną wysokością

Inną opcją jest metalowy stojak z regulowaną wysokością. Jego zaletą i jednocześnie wadą jest możliwość regulacji wysokości. Dzięki temu udogodnieniu ustawienie średniego czy maksymalnego poziomu wiąże się z częściową utratą stabilności. Miski na stojaku regulowanym wisząc w powietrzu nie chronią przed rozsypywaniem karmy i rozchlapywaniem wody. W miarę użytkowania, stojaki na podwieszane miski stają się coraz bardziej rozchwiane, mogą się przewracać oraz rdzewieć. Niektóre psiaki, szczególnie szczeniaki, traktują tego typu stojaki jako zaproszenie do zabawy, pakują łapy do misek, skaczą i koniecznie próbują przewrócić konstrukcję. Pełna miska na wodę czy karmę umieszczona na wysokości w metalowej obręczy z czasem może spowodować odkształcenia w stelażu.

Drewniany stojak z miskami dla dużego psa

Największą popularnością cieszą się stojaki na miski dla psów wykonane w całości z drewna. Sprawdzą się zarówno dla małego psa, średnich jak i dużych czworonogów. Z uwagi na materiał wykonania na przykład lite drewno dębowe czy jesionowe są bardzo trwałą i najwygodniejszą opcją. Powlekane bezpiecznym dla zwierząt lakierem są inwestycją na wiele lat użytkowania. Stylowe, drewniane miski na podwyższeniu nie pozwalają przesuwać się po podłodze pojemnikom z mokrą karmą. Blat zapobiega rozchlapywaniu wody z psiego pyska, a stabilna podstawka chroni przed wywróceniem. Antypoślizgowe nóżki są dodatkowym zabezpieczeniem. Warto wybrać dla swojego pupila metalowe miski o pojemności odpowiedniej do jego gabarytów. Dobra miska dla psa dużych gabarytów to 1,8l lub 2,8l. Dowiedz się też jakie legowisko dla dużego psa wybrać?

Stojak z miskami dla psa VENOM z litego dębu

Stylowy i funkcjonalny stojak na miski dla psa VENOM z litego drewna dębowego. Wzbogaci każdą aranżację!

 145

Stojak z miskami dla psa z metalu i drewna STRATUS

Miski dla psa na stojaku STRATUS to połączenie metalowej podstawy z litym drewnem dębowym. Ten mebel wzbogaci wystrój każdego wnętrza!

Już od  108

Stojak z miskami dla psa z metalu i drewna ARCANA

Miski dla psa na stojaku ARCANA to piękny mebel w stylu loftowym, wykonany z litego drewna dębowego oraz metalowej podstawy.

Już od  110

Drewniany stojak z miskami dla psa ROBUST

Praktyczny i estetyczny stojak na miski dla psa ROBUST. Wykonaliśmy go w całości z litego drewna. Twój psiak z miejsca…

Już od  168

Stojak z miskami dla psa z drewna i stali IDA

Stojak na miski IDA to funkcjonalny psi mebel z prawdziwego drewna i wytrzymałej stali.

Już od  130

Miski dla psa na stojaku TOSA

Miski dla psa na drewnianym stojaku Tosa. Dębowy blat, metalowe nogi - Idealny dla dużych, średnich i małych psów.

Już od  145

Drewniany stojak na miski dla psa AIDI

Designerski stojak na miski dla psów z drewna i stali łączy elementy stylu Boho i Loft.

Już od  155

Sprawdź ofertę stylowych, drewnianych psich bufetów:

Jaka miska dla psa będzie najlepsza do psich stojaków?

Wykonane ze stali nierdzewnej są estetyczne, nie pękają jak ich plastikowy odpowiednik, są trwalsze od pojemników z tworzywa, nie zmieniają smaku posiłku i są łatwe do utrzymania w czystości. Zestaw misek plastikowych to najtańsza i najbardziej zróżnicowana kolorystycznie wersja. Plastikowe miski w zależności od rodzaju i jakości użytego plastiku mogą powodować alergię, łatwo je uszkodzić, a w miejscu zarysowania powierzchni gromadzą się bakterie.  Takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością z uwagi na niską cenę, jednak naszym zdaniem, dla dużych psów lepiej jest wybrać miskę metalową. Możesz także ustawić miski ceramiczne na podwyższeniu które nie zmieniają smaku karmy, są estetyczne i można je myć w zmywarce. Mają jednak ograniczoną, raczej krótką żywotność. Z racji użytego materiału często na powierzchni pojawiają się pęknięcia, odpryski ceramiki i potłuczenia na przykład podczas mycia. Dlatego najlepszym rozwiązaniem wyboru misek do stojaka dla psa jest użycie miski ze stali nierdzewnej.

Pojemność miski dla psa dużego to minimum 1,8l, ale najczęściej opiekunowie ras olbrzymich wybierają zestaw misek 2,8l. Dla czworonogów z temperamentem, żywiołowych, broniących zasobów takich jak jedzenie, metalowe miski to funkcjonalne, trwałe i  stosunkowo niedrogie rozwiązanie.

Podsumowanie artykułu -  Stojak na miski dla dużego psa - który najlepszy?

Aby wybrać odpowiedni produkt do strefy karmienia dla Twojego pupila, warto zastanowić się jakie funkcje powinien spełniać, czego od niego oczekujemy i jakie koszty możemy w związku z tym ponieść. 

Dla dużego psa sprawdzi się zestaw misek metalowych na wyciszających podkładkach z silikonu i drewnianym blacie. Stojak może być wykonany na metalowym stelażu lub w całości z drewna, najlepiej litego. Drewniane stojaki na miski dla dużych psów to najlepsze rozwiązanie ponieważ zapewnia lepszą od pozostałych produktów, takich jak stojaki regulowane czy miski wolnostojące, stabilność, higienę, funkcjonalność i długotrwałość użytkowania. Nie bez znaczenia są walory estetyczne takich karmików dla psiaków. Możesz je wkomponować praktycznie w dowolne pomieszczenie, Twój pupil już nie musi jadać wyłącznie w kuchni, taka elegancka psia stołówka będzie dobrze wyglądać nawet w salonie. 

Dużą popularnością cieszą się spersonalizowane, specjalne miski dla psa z imieniem czworonoga wygrawerowanym na przykład na blacie.

Dobór misek pod względem pojemności: kieruj się rasą psa, jego wielkością, zapotrzebowaniem na wodę oraz zwyczajami żywieniowymi. Niektóre osoby uważają, ze lepiej wybrać większy rozmiar 2,8l zamiast 1,8l. Jeżeli chodzi o wysokość stojaków na miski dla ras olbrzymich i dużych to np. dla Dobermana czy Berneńczyka wynosi 30 cm, dla mniejszych piesków wystarczy 22 cm. Ważne jest aby pupil nie unosił głowy podczas jedzenia czy picia. 

Gdzie ustawić miskę dla psa na stojaku? Strefa karmienia dla psów. Błędy w żywieniu psa.
Gdzie ustawić miski dla psa na stojaku?
Stabilny metalowo-drewniany stojak na miski dla psa jaki najlepszy? Wybieramy funkcjonalny stojak z miskami dla dużych psów i sprawdzamy jego zalety.
Stabilny metalowo-drewniany stojak na miski dla psa jaki najlepszy?