Jakie posłania dla dużych psów są najlepsze? Legowisko dużego psa: leżanka, sofa, ponton czy materac? Rozmiar legowiska dla Owczarka, Cane Corso, Berneńczyka, Labradora, Doga, Dobermana.  Jakie komfortowe legowisko dla dużego psa wybrać? Jaki jest idealny kształt legowiska dla dużego psa?

Jakie legowisko dla dużego psa? Drewniane legowisko dla Owczarka niemieckiego, Cane Corso, Berneńczyka, Labradora, Doga, Dobermana.
Jakie legowisko dla dużego psa?
DogDeco logo sklepu z meblami dla psów

Jakie legowisko dla dużego psa?

Opiekunowie dużych i olbrzymich psów tworząc przytulny kąt do wypoczynku swojego pupila w rozmiarze XXL czy XL głównie kierują się rozmiarem łóżka, poduszki czy materaca. Czworonogi dużych ras i olbrzymich potrzebują odpowiedniego posłania dostosowanego nie tylko pod względem wielkości, ale i uwzględniającego ich wymagania zdrowotne. Schorzenia związane z układem ruchu, obciążenia układu kostno-szkieletowego, zwyrodnienia stawów często występujące u Owczarka niemieckiego, Cane Corso, Berneńczyka, Labradora, Doga, Dobermana, Wilczarza irlandzkiego, Charta, Mastifa wymagają zastosowania innych kształtów oraz wypełnień legowisk. Zwykła gąbka w przypadku posłania masywnych czworonogów może się odkształcać. Pod wpływem ciężaru psa nie będzie także izolować od podłoża. Szukając odpowiedniego legowiska dla dużych psów należy zwrócić szczególną uwagę na zapewnienie odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa zwierzaka, wybrać optymalną wielkość dostosowaną do rozmiarów Twojego pupila oraz kształt. Podporę dla kręgosłupa zapewni materac ortopedyczny, który jednocześnie odciąży stawy, zniweluje napięcia mięśni, zapobiegnie odleżynom, modzelom.

Jakie posłania dla dużych psów są najlepsze?

Najlepsze leżanki dla dużych psów wyróżnia:

  1.  Dobrze dobrany rozmiar posłania. Zbyt małe albo za duże posłanie nie zapewni komfortu odpoczynku. Pies musi mieć możliwość przyjęcia wygodniej pozycji i móc ją bezproblemowo zmienić podczas snu.
  2.  Dobre posłanie dla psa dużego i olbrzymiego to inwestycja w profilaktykę. Zamiast leczyć zapobiegaj schorzeniom stawów i kręgosłupa stosując wypełnienie ortopedyczne legowiska.
  3. Prostokątne legowisko dla psa – taki kształt legowiska pupila sprawdzi się najlepiej.
  4.  Wytrzymałe łóżka to najczęściej drewniane legowiska dla psów ponieważ zapewniają najwyższy komfort i długotrwałe użytkowanie.
  5. Wodoodporny pokrowiec który można także zdjąć i wyprać w pralce. Szczególnie ważny dla psich alergików.
  6. Tkanina tapicerska wierzchnia wykonana z wytrzymałych materiałów, włókien odpornych na rozdarcia i plamy.
  7.  Materiał wierzchni z opcją łatwego usuwania sierści.
  8.  Odpowiednia grubość wypełnienia legowiska. Duży pies o wadze 30-50kg lub więcej powinien mieć zapewniony komfort wypoczynku, a jego ciało nie powinno stykać się z podłogą.
  9.  Przyjemny dla oka design, który łatwo wkomponujesz w swoje wnętrze. Nie tylko wygodne, ale i eleganckie łóżka czy kanapy dla dużych psów, pozwolą pupilowi obserwować otoczenie z Twojego salonu.

Legowisko dużego psa: leżanka, sofa, ponton czy materac?

Podczas wyboru legowiska dla dużego czworonoga warto dostosować kształt i rodzaj do preferencji psiaka. Niektóre zwierzęta lubią podwyższone brzegi tzw. burty. Zabudowane boki i tył dają im poczucie bezpieczeństwa oraz dodatkowe podparcie. Legowisko typu sofa, kanapa stworzone jest dla miłośników zacisznych kątów i czterech łap które lubią ciepło. Psiaki obdarzone mniejszą ilością podszerstka takie jak: Doberman, Chart afgański, Bokser, Rodezjan afrykański chętnie wybierają właśnie takie schronienia. W przypadku dużych psów dobrym rozwiązaniem jest legowisko drewniane na nóżkach ponieważ ułatwia wchodzenie i schodzenie oraz izoluje od podłogi. 

Owalny kształt spania dla psa pomimo dużego zróżnicowania kolorystycznego najmniej nadaje się dla ras XL, XXL. To opcja wybierana najczęściej przy małych i średnich psach. Owal takiego legowiska z wypełnieniem np. z kulki silikonowej nie daje odpowiedniego podparcia na brzegach. Wyjątkiem jest spanie dla psa typu ponton z wzmocnionym i podwyższonym obrzeżem oraz wodoodpornym pokrowcem.

Legowisko ortopedyczne które będzie dostosowywać się do każdej zmiany pozycji Twojego psa możesz wybrać w formie prostokątnego materaca. Takie spanie sprawdzi się szczególnie u psów starszych, ras psów narażonych na dysplazje i schorzenia kręgosłupa. Są często stosowane w ograniczonej przestrzeni. Jeżeli chcesz połączyć właściwości materaca ortopedycznego z zabudowanym legowiskiem dobrym rozwiązaniem jest właściwie dobrany kennel czyli klatka kennelowa dla psa

Rozmiar legowiska dla Owczarka, Cane Corso, Berneńczyka, Labradora, Doga, Dobermana.

Przed wyborem najlepszego legowiska dla pupila warto zmierzyć psa, aby na przykład nie zafundować psiakowi zbyt dużego posłania lub takiego, w którym będzie miał ograniczoną możliwość ruchu. Czym się kierować, co i jak mierzyć? Mierzymy odległość od nosa po nasadę ogona i dodajemy 20-30cm. Tak otrzymujemy długość idealnego psiego łóżka. Głębokość zmierzysz ustawiając psa w pozycji stojącej i mierząc odległość od podstawy do czubka głowy. Tak uzyskasz optymalną szerokość miejsca do odpoczynku swojego przyjaciela.

Jeżeli otrzymane wartości nie pasują do standardowych rozmiarów oferowanych przez sklepy zoologiczne, to warto skontaktować się z producentem akcesoriów dla zwierząt gdzie znajdziesz legowisko na wymiar. W DogDeco często wykonujemy tego typu usługi. 

Jaki jest idealny kształt legowiska dla dużego psa?

Biorąc pod uwagę mnogość kształtów i kolorów, w przypadku masywnych, olbrzymich ras psów typ legowiska prostokątnego jest najczęściej poszukiwany i wybierany przez opiekunów.

Podsumowanie artykułu: Jakie legowisko dla dużego psa?

Aby wybrać legowisko które pies lubi i będzie chętnie w nim przebywał warto zwrócić uwagę na idealne dopasowanie rozmiaru do kształtu ciała pupila.  W przypadku legowisk dla wilczura, berneńczyka, dobermana oraz innych dużych psów niebagatelną rolę odgrywa wewnętrzna część tzw. wypełnienie. Zawsze warto sprawdzać jakość i twardość użytego materiału, ponieważ to od niego zależy prawidłowe rozłożenie ciężaru umożliwiające zdrowy wypoczynek. By właściwie dobrać legowisko które nie straci swojej formy, wybierz prozdrowotną piankę memory foam ze zdejmowanym do prania wodoodpornym pokrowcem wykonanym z mocnej tkaniny tapicerskiej. Zwróć uwagę przy wyborze na preferencje psa, co woli prostokątny materac czy leżankę z zabudowanymi bokami? 

Odpowiedni rozmiar legowiska czy klatki kennelowej dla wielkich psów znajdziesz w naszym sklepie DogDeco. Ponieważ jesteśmy producentem designerskich mebli dla psa, to chętnie wykonamy dla Ciebie dowolny mebel dostosowany do indywidualnych rozmiarów Twojego pupila.

 

Jak dbać o legowisko dla psa? Jak czyścić posłanie dla psa? Dezynfekcja legowiska.
Jak dbać o legowisko dla psa?
Dlaczego pies nie śpi w legowisku? Przyczyny niechęci psa do legowiska.
Dlaczego pies nie chce spać w legowisku?