Jaka klatka kennelowa dla szczeniaka? Jak wybrać dobrą klatkę szczeniaczkowi? Kennel dla psa-czy jest azylem dla szczeniaczka? Jak nauczyć szczeniaka spać w klatce dla psa?

Jaka klatka kennelowa dla szczeniaka? Jak wybrać dobrą klatkę szczeniaczkowi? Biała klatka kennelowa dla psa.
Jaka klatka kennelowa dla szczeniaka?
DogDeco logo sklepu z meblami dla psów

Jaka klatka kennelowa dla szczeniaka?

Klatka kennelowa dla psa, to dla wielu opiekunów psich osesków spore wyzwanie. Posiadanie małego czworonoga w domu czy mieszkaniu niesie ze sobą wiele wyrzeczeń i uczy cierpliwości. Jak okiełznać małego, wszystko jedzącego zwierzaka o idealnie zaostrzonych do gryzienia ząbkach? Dobrym rozwiązaniem może być odpowiednio wprowadzona kennel klatka. Młody pies jest idealnym materiałem do nauki prawidłowego korzystania z klatki i pełnego wykorzystania możliwości jakie daje to narzędzie. Im szybciej nauczymy szczenię przebywać w klatce, tym mniejsze będą nasze straty materialne. 

Jak dobrać rozmiar klatki dla szczeniaczka?

Aby dopasować rozmiar klatki kennel dla psa wystarczy zmierzyć pupila w pozycji stojącej. Odległość od noska po nasadę ogona plus 20-30cm dla swobody ruchu – to minimalna długość meblo klatki. Głębokość uzyskasz mierząc odległość od czubka głowy do końca łapek. Wysokość jest uzależniona od wzrostu psiego podrostka. Jeżeli planujesz wprowadzić wewnątrz kącik z karmą i wodą czy pojemnik na zabawki, to powiększ wielkość kennela o potrzebną przestrzeń. 

Ponieważ młodzik szybko urośnie warto wybrać klatkę nieco większą. Pamiętaj jednak, że za duży kennel może przytłaczać i zniechęcić psa. Psiak ma swobodnie mieścić się w klatce, mieć możliwość przybrania dowolnej pozycji leżącej, móc obrócić się i przede wszystkim czuć się bezpiecznie. Kennel każdego psa nie jest miejscem na harce i zabawy z pupilem. To psia oaza przeznaczona do odpoczynku, wyciszenia i zdrowego snu.

Jak wybrać dobrą klatkę szczeniakowi?

Zanim zdecydujesz się na zakup klatki, warto przemyśleć z jakiego materiału ma być wykonany nowy mebel. Jeżeli Twój psiak docelowo będzie małym zwierzakiem możesz wybrać wersję przenośną: materiałowo – tekstylną lub plastikową. Klatka materiałowa dla młodzika z niepohamowanym apetytem na gryzienie może długo nie przetrwać. Wersja plastikowa w formie mobilnego transporterka będzie trwalsza, ale i ona może mocno ucierpieć w okresie szczenięcym. Lokum małego psa dzięki klatce może spełniać także funkcję legowiska.

Jeżeli jesteś opiekunem oseska który wyrośnie na dużego czy olbrzymiego psiaka, to najlepszym rozwiązaniem będzie stabilna, drewniana klatka z metalowymi drzwiczkami zamykana na bezpieczny zamek. Metalowy stelaż mebla zapewni psu trwałe schronienie, możliwość obserwacji otoczenia, izolację od niepożądanych bodźców czy nachalności dzieci oraz gości. Drewniany blat możesz wykorzystać do ekspozycji własnych dekoracji, a psi mebel dostosować nie tylko do potrzeb czworonoga, ale i Twoich wymagań estetycznych. Przydatną opcją w meblach dla zwierząt jest możliwość wyboru opcji na przykład z szufladami czy otwartymi lub zabudowanymi półkami. Taka designerska szafko – komoda dla malucha czy dorosłego psa pozwala ustawić klatkę w dowolnie wybranej przestrzeni.

Wytrzymała duża klatka z dębowym blatem i dwoma dębowymi półkami w…

Już od  780

Metalowo dębowa meblo klatka dla psa z szafką i użytkowym blatem…

Już od  950

Metalowa mebloklatka kennelowa dla psa wkomponowana w masywną komodę znajdzie miejsce…

Już od  990

Funkcjonalny, solidny kojec dla psa i stylowa komoda dla Ciebie.

Już od  1 120

Drewniana klatka kennelowa dla psa z szafką i użytkowym blatem.

Już od  1 450

Meblo klatka dla psa wkomponowana w pełni funkcjonalną komodę z szufladami…

Już od  1 750

Stylowa drewniana mebloklatka dla psa z grubymi, toczonymi nogami, przesuwanymi drzwiami…

Już od  2 150

Klatka metalowa wykonana z drutu może nie sprawdzić się dla szczeniaczków wycofanych i lękliwych. Często wydaje ona metaliczne odgłosy skutecznie zniechęcają pieski do wchodzenia i wychodzenia z klatki. Jej odkryte boki i sufit nie gwarantują komfortu przebywania w zamkniętej klatce. Niektórzy opiekunowie osłaniają tego typu kojce kocami w celu poprawienia samopoczucia swoich podopiecznych. 

Najważniejszym parametrem jakim należy kierować się podczas wyboru idealnej klatki kennelowej jest trwały, stabilny materiał z bezpiecznym zamkiem uniemożliwiającym wydostanie się pupila oraz wielkość psa. 

Kennel dla psa-czy jest azylem dla szczeniaczka?

Umieszczenie legowiska psa w klatce oraz ulubionego koca, zabawek czy konga pomoże stopniowo przyzwyczajać się szczeniaczkowi do nowego lokum. Wprowadzenie klatki wymaga od opiekuna przeprowadzenia odpowiedniego treningu. Jak to zrobić? Sprawdź nasz artykuł: Klatka kennelowa jak wprowadzić psa.

Odpowiednio wprowadzona klatka stanie się dla psiaczka wolnym od napięć, bezpiecznym azylem do codziennego odpoczynku. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem pary osesków najlepiej będzie zakupić osobne klatki, lub jedną większą z możliwością podziału na dwie, oddzielne przestrzenie. 

WAŻNE: Jeżeli chcesz aby Twój podopieczny pokochał metalową klatkę, to jego pobyt w klatce musi być wolny od stresu. Nie wykonuj żadnych zabiegów pielęgnacyjnych w psim azylu ani innych czynności których pupil nie lubi. Niedopuszczalne jest wprowadzanie lub wyciąganie psiaka z klatki kennelowej na siłę oraz używanie klatki w formie kary. 

Aby pies mógł szybko oswoić się z nowym zamykanym, wygodnym legowiskiem warto rozważyć kupno klatki zanim pojawi się w naszym domu nowy członek rodziny. Zbyt duża klatka może onieśmielać, przytłaczać. Miejsce w którym pies śpi umebluj przytulnym legowiskiem aby miał wygodnie w klatce. Zadbaj o miskę z wodą, ulubione zabawki, koc i spokój który pozwoli mu się w pełni zrelaksować. Klatka kennelowa stanie się dla niego prawdziwym królestwem jeżeli wcześniej zadbasz o zaspokojenie jego potrzeb fizjologicznych i społecznych. Zmęczone fizycznie i psychicznie szczenię chętnie zregeneruje się w swojej cichej i spokojnej oazie. 

Jeżeli spełnisz powyższe warunki i odpowiednio przeprowadzisz trening klatkowy, Twój młody podopieczny pokocha to miejsce.

Kiedy zamykać psa do klatki?

Kiedy pies czuje niepokój, szuka wyciszenia i odpoczynku, w celu ochrony przed niewłaściwym zachowanie ludzi, kiedy obawiasz się, że Twój pupil może zaatakować gości czy ich zwierzęta, w celu ochrony mienia, podczas rekonwalescencji z zaleceniem ograniczenia ruchu. Możesz zamykać klatkę w celu obniżenia poziomu emocji czworonoga. Kiedy młody psiaczek jest miłośnikiem niebezpiecznych zabaw np. przewodami elektrycznymi, aby zapewnić mu bezpieczeństwo podczas naszej nieobecności warto użyć zamka w drzwiach. Nigdy nie zamykaj psa w klatce w celu wymierzenia kary!

Jak nauczyć szczeniaka spać w klatce dla psa?

Prowadź tak długo trening oswajania z nowym lokum przy otwartych drzwiczkach, aż Twój podopieczny poczuje się tam pewnie i swobodnie. Ponieważ pies powinien przebywać w klatce zamkniętej zaledwie parę godzin dziennie, to młode osobniki z racji częstszych potrzeb fizjologicznych, powinny mieć ten czas skrócony. Przyzwyczajaj psa do regularnych wyjść na spacer o tej samej porze. Najpierw zamykany w klatce maluch powinien sypiać za dnia w swoim klatkowym posłaniu. Kiedy stanie się to dla niego naturalną formą odpoczynku, zacznij przyzwyczajać do odpoczynku nocnego.

Podsumowanie artykułu: Jaka klatka kennelowa dla szczeniaka?

Aby pies mógł czerpać radość z nowego, bezpiecznego dla siebie miejsca należy stopniowo przyzwyczaić go do klatki. Prawidłowo wprowadzona klatka, to niepodważalna korzyść dla psa i człowieka. Rozmiar klatki najlepiej wybrać nieco większy niż za mały. Dobrze dobrana klatka sprawi, że pies poczuje się w niej jak w swoim naturalnym schronieniu. Zapewni mu odpowiednią przestrzeń do odpoczynku. Decydując się na klatkę zwróć uwagę na wielkość, wybierz taki model aby Twój pies mógł swobodnie usiąść i się obrócić. Wybierz solidny zamek, który uniemożliwia samodzielne wydostanie się z klatki. Stabilna drewniana meblo-klatka zbudowana na stalowej konstrukcji sprawdzi się dla osesków ras średnich, dużych i olbrzymich oraz takich zwierząt, które cierpią na zaburzenia behawioralne (lęk separacyjny).

Jaką klatkę kennelową wybrać dla młodego pieska? Przede wszystkim bezpieczną dla niego, taką która oferuje mocną podstawę – stelaż gwarantujący wytrzymałość, solidny zamek i nie wydaje niepokojących dźwięków (druciane wersje z uwagi na metaliczny dźwięk towarzyszący użytkowaniu, mogą odstraszyć lękliwe i wrażliwe osobniki.

Ponieważ pies potrzebuje z jednej strony oparcia w postaci zabudowanych ścian, a z drugiej możliwości obserwacji otoczenia, klatka powinna mieć zabudowany przynajmniej sufit i tył. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w klatkach dla szczeniaków i dorosłych zwierząt jest pozostawienie otwartego widoku jedynie od frontu. 

Materiałowa klatka sprawdzi się w przypadku małych osobników, chociaż one również potrafią skutecznie zmienić tkaninę w strzępy. Dlatego klatka dla szczeniaczka musi być wyjątkowo wytrzymała.  Kiedy pies przebywa sam w domu, zakup klatki dla psa jest szczególnie wskazany aby go chronić przed połknięciem niebezpiecznych przedmiotów, porażeniem prądem oraz innych zagrażających zdrowiu sytuacjom. Klatka przyda się również podczas nauki komend np. na miejsce. 

Młody pies może przebywać w klatce odizolowany zaledwie parę godzin dziennie. Z czasem nauczy się również spać w niej nocą.

Kiedy stosować klatkę kennelową? Wytrzymała, drewniana klatka dla Amstaffa. Dlaczego psy potrzebują klatki kennelowej?
Kiedy stosować klatkę kennelową?
Klatka kennelowa dla psa z lękiem separacyjnym. Objawy lęku separacyjnego u psów. Czy lęk separacyjny mija?
Klatka kennelowa dla psa z lękiem separacyjnym