Czy pies powinien mieć legowisko, posłanie w domu? Od kiedy psy zaczęły żyć blisko człowieka i zamieniły swoje pierwotne instynkty drapieżnika z canis lupus na udomowionego canis familiaris , zastanawiamy się czy i na ile potrzebują wilczej nory we współczesnych domach, mieszkaniach. Może brak zewnętrznych zagrożeń występujących na otwartych terenach pozbawił dzisiejsze czworonogi potrzeby posiadania bezpiecznego schronienia? Czy pies nadal musi mieć swój azyl, taki jak jego protoplaści – wilki? Mając gwarancję komfortowego życia u opiekuna z zawsze pełną miską, dachem nad głową, spacerami i odpoczynkiem, może już nie potrzebuje dodatkowego schronienia w postaci legowiska? Sprawdź czy dzisiejsze domowe zwierzaki potrzebują swojego miejsca do spania, miękkiego łóżka, kanapy, materaca w domowych przestrzeniach. 

Czy pies powinien mieć legowisko posłanie?
Czy pies powinien mieć legowisko posłanie?
DogDeco logo sklepu z meblami dla psów

Czy pies powinien mieć legowisko posłanie?

Tak, atawistyczne, wilcze geny odziedziczone po przodkach sprawiają, że nasze domowe zwierzaki nadal powinny mieć zapewnioną swoją prywatną przestrzeń w naszych domach. Legowisko dla psa ortopedyczne lub klasyczne daje im poczucie bezpieczeństwa, takie jakie kiedyś ciepła nora dawała wilkom. Pupil gdyby mógł wybierać, wybrałby wygodne posłanie w zacisznym, ale umożliwiającym obserwację miejscu, najlepiej w pobliżu człowieka. Możesz nauczyć psa obywać się bez konkretnego miejsca na sen i wypoczynek, ale uczynisz go szczęśliwszym kiedy zafundujesz mu pełne komfortu, bezpieczne schronienie w postaci legowiska.

Po co psu legowisko?

Preferencje psiaków co do posłania bywają różne. Wybór legowiska powinien uwzględniać osobnicze upodobania zwierzaka. Zobacz dlaczego psy chętnie korzystają z legowisk!

  1. Spełniona potrzeba bezpieczeństwa – posiadanie własnej przestrzeni sprawia, że psie posłanie spełnia rolę azylu dla zwierzaka.
  2. Legowisko drewniane ortopedyczne lub klasyczne na nóżkach izoluje od chłodnego podłoża zapewniając ciepło w zimowe dni.
  3. Bliskość swojego człowieka dodaje pewności siebie i wzmacnia więź, dlatego też warto postawić posłanie dla czworonożnego domownika blisko miejsca w którym często przebywasz.
  4. Dobry sposób na natarczywe ręce dzieci i gości. Tam zwierzę może się schronić, obserwować lub drzemać z dala od stresujących bodźców.
  5. Zdrowszy kręgosłup i stawy oraz wygodne miejsce do spania, szczególnie jeśli wybierzesz legowisko ortopedyczne. 
  6. W zależności od rasy i indywidualnych upodobań psa wybierz miękkie legowisko najczęściej stosowane dla małych psów i kotów lub nieco twardsze z pamięcią kształtu dla większych psiaków. W zamian zyskasz zadowolonego i zrelaksowanego przyjaciela.
  7. Legowisko dla psa najczęściej umieszczamy w salonie lub/i w sypialni gdzie pies czuje Twoją obecność i bliskość. Ciepły, własny kąt dla futrzaka poprawi mu samopoczucie i pozwoli kontrolować otoczenie. 
  8. Możesz powiązać posłanie dla psa z komendą “na miejsce”, odsyłając pieska do jego prywatnej przestrzeni na dźwięk dzwonka. Mniej ekscytacji podczas wizyty gości pozwoli mu się szybciej wyciszyć i odzyskać spokój.
  9. Jeżeli psiak najbardziej lubi odpoczywać na fotelu czy Twojej kanapie, a Ty wolisz mieć meble wyłącznie dla siebie, to stworzenie strefy dla pieska w postaci posłania jest naprawdę dobrym rozwiązaniem dla obydwu stron.
Drewniane ekskluzywne legowisko dla psa TORSTEN

TORSTEN to niezwykle komfortowe, ekskluzywne legowisko dla psa. W całości wykonane z litego drewna w klasycznym, ponadczasowym stylu.

Już od  270

Drewniane designerskie legowisko dla psa KENDAL

Legowisko dla psa KENDAL to mebel w modnym stylu art déco, który z uwagi na prostotę i harmonijne linie łatwo…

Już od  323

Minimalistyczne legowisko z litego drewna Terra

Subtelne, proste i wygodne legowisko dla psa z litego, dębowego drewna w stylu minimalistycznym.

Już od  303

Luksusowe drewniane legowisko dla psa MONTE

Niepowtarzalne legowisko dla psa MONTE to funkcjonalny mebel wykonany z litego dębu. Leżanka jest utrzymana w stylu Hampton, więc tchnie…

Już od  256

Legowisko kanapa dla psa na stelażu ARCANA

Solidna sofa dla psa w stylu Loft z drewna dębowego na metalowym stelażu

Już od  297

Nowoczesne posłanie legowisko dla psa TOSA

Drewniane legowisko na metalowych nogach dla dużych psów.

Już od  297

Gdzie w swoim domu umieścić legowisko, strefę relaksu dla psa?

Reasumując – psy i koty tak samo jak ich protoplaści i ludzie potrzebują spokojnego, własnego miejsca do odpoczynku, snu i wyciszenia. Ponieważ domowe futrzaki lubią spać blisko swoich opiekunów umieść legowisko dla Twojego psa w zacisznym kącie, w pomieszczeniu w którym najczęściej przebywasz np. salon, sypialnia. Z uwagi na Twoją bliskość pies będzie miał zapewnione poczucie bezpieczeństwa i zarazem doskonały punkt obserwacyjny.

Przede wszystkim unikaj kuchni, tam za dużo się dzieje i z uwagi na zapachy gotowanych potraw, pupil może mieć trudności z wyciszeniem i odpoczynkiem. Wąskie, przewiewne korytarze, to nie najlepszy sposób na zdrowy sen czworonoga. Pies lubi miejsca nie narażone na przeciągi i z daleka od źródeł ciepła.  No chyba, że z natury jest bardzo ciepłolubnym futrzakiem. Wtedy bliskość kaloryfera może poprawić mu komfort odpoczynku. 

Aby Twój podopieczny był w pełni zadowolony z lokalizacji swojego łózka, materaca, maty, budki, czy klatki kennelowej sprawdź gdzie najczęściej ucina sobie drzemkę i lubi leżeć, tam zorganizuj mu jego bezpieczną, prywatną strefę relaksu.

Legowisko dla pieska - jak dopasować posłanie dla psa?
Legowisko dla pieska – jak dopasować posłanie dla psa?
Co lepsze legowisko dla psa na podwyższeniu czy posłanie, materac na poziomie podłogi? Sprawdź co psy wybierają najczęściej i dlaczego?
Legowisko dla psa na podwyższeniu czy materac na podłodze?