Wielofunkcyjne klatki kennelowe dla wymagających psów są dzisiaj często poszukiwanym produktem. Opiekunowie psiaków dużych i olbrzymich ras poszukują nie tylko odpowiednich gabarytów (xl, xxl), ale i wytrzymałych, stabilnych konstrukcji. O tym czy klatka sprawdzi się dla czworonoga poza odpowiednią, wygodną dla psa wielkością, decyduje także solidne zabezpieczenia w postaci odpowiedniego zamknięcia. Nie bez znaczenia jest rodzaj materiału użytego do zabudowy frontu, boków i tyłu klatki. Faktem jest, że najtrwalszym i najbezpieczniejszym surowcem do zabezpieczenia zwierzaka są stalowe pręty o odpowiedniej grubości, średnicy. 

Duże klatki kennelowe dla wymagających psów
Duże klatki kennelowe dla wymagających psów
DogDeco logo sklepu z meblami dla psów

Duże klatki kennelowe dla wymagających psów

Miłośnicy masywnych psiaków często mają kłopot z wyborem odpowiedniej dla psa klatki kennelowej. Wymagający pies to nie tylko rozmiar xl czy xxl. Odbiegające od normy zachowanie psiaka powodują, że nasz zwierzak wymaga odpowiedniej terapii, która pomoże mu się uporać ze strachem czy niewłaściwymi reakcjami. Zaburzenia behawioralne dotykają psiaki bez względu na wielkość czy rasę. Lęk separacyjny, reaktywność, lęk, agresja, ekscytacja, obrona zasobów – to tylko część niepożądanych zachowań z którymi borykają się opiekunowie czworonogów. Praca z psem przy pomocy kennela może stać się bardzo pomocna i przynieść szybsze, pozytywne rezultaty. Dodatkowo, jest to idealne miejsce wyciszenia i odpoczynku dla pupila. 

Klatka dla dużego i wymagającego psa - czyli jaka?

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwania odpowiedniego kennela dla dużego lub problematycznego w zachowaniu psa? Sprawdź jakie cechy i funkcjonalności posiada dobrze dobrany do psa kennel. 

Rozmiar kennela ma znaczenie

Najczęściej spotykanym utrudnieniem jest znalezienie naprawdę dużego rozmiaru kennela w którym psiak może swobodnie leżeć, obrócić się i wyciągnąć łapy. Dlatego też, coraz powszechniej spotykanym rozwiązaniem jest zamówienie klatki na wymiar. Taki dedykowany mebel dla psa można dodatkowo spersonalizować (dodać szafkę, półki, szufladę, uchwyt na miskę) aby spełniał również nasze wymagania na przykład w kwestii estetyki i funkcjonalności. Wielofunkcyjna metalowa klatka dla zwierząt może z powodzeniem stać się ciekawym meblem, elementem wystroju Twojego wnętrza. Rozmiar Twojego kennela dostosuj do aktualnej wielkości psa. Pamiętaj, że zwierzę wchodząc nie powinno się schylać, musi mieć możliwość obrócenia się i swobodnego wyprostowania wszystkich łap. 

Konstrukcja o zwiększonej wytrzymałości i stabilność 

Kolejnym punktem na który warto zwrócić uwagę jest stabilność konstrukcji. Grube pręty stalowe okrągłe lub o kwadratowym przekroju – minimum 2 cm, łączone za pomocą spawania, pokryte bezpieczną dla zwierząt farbą – to bez wątpienia inwestycja w bezpieczeństwo psa, która się opłaca. Ciężar ramy i prętów zapewnia odporność na przewrócenie się klatki pod naciskiem. 

Metalowe klatki kennelowe wykonane z cienkich, drucianych prętów nie dosyć, że wydają nieprzyjemne dla ucha dźwięki podczas użytkowania, to jeszcze są niestabilne i mogą odstraszać zwierzaka. W związku z tym że, duże psiaki charakteryzuje znaczna siła, to wytrzymałość i trwała konstrukcja która oprze się masie psa jest sprawą priorytetową. Chyba żaden z opiekunów nie chciałby znaleźć swojego pupila uwięzionego w przewróconej klatce.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie drewnianego blatu o grubości 2 – 3 cm, który dodatkowo dociąży konstrukcje i niewątpliwie podniesie walory użytkowe. Ty natomiast zyskasz dodatkową powierzchnię, którą możesz zaaranżować w ciekawy kącik dla psa, miejsce dla ulubionych roślin doniczkowych czy ekspozycję swoich pamiątek z podróży lub kolekcji. Jeżeli szukasz stacjonarnej klatki dla psa do swojego domu, to forma spersonalizowanego mebla będzie idealna. 

Skuteczne zamkniecie uniemożliwiające wydostanie się psa z kennela

Kolejną ważną kwestią na którą warto zwrócić uwagę jest odpowiednia konstrukcja zamka takiej klatki. Zamek zastosowany w kennelu powinien być skutecznym zabezpieczeniem przed otwarciem przez psa. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie zasuwki z blokadą. Dzięki solidnemu zamknięciu pies będzie przebywać w klatce podczas Twojej nieobecności, a Ty będziesz spokojny o swoje sprzęty domowe i o to, że nie zrobi sobie krzywdy.

Wytrzymałe, dostosowane do obciążenia i naprężeń zawiasy drzwiczek – to one muszą utrzymać nie tylko ciężar metalowych prętów, ale i ewentualny napór masy Twojego psa. Często psy wchodzą do kennela podekscytowane np. wizytą gości i potrzebują trochę czasu aby się wyciszyć. Ich nerwowe zachowanie może się objawiać próbą sforsowania wyjścia z klatki, dlatego też, mocne zawiasy i solidne zamknięcie drzwiczek to istotny element. 

Zabudowane boki, tył lub góra kennela

Metalowa klatka dla zwierząt domowych może oferować większy komfort użytkowania jeśli dopasujesz ją do preferencji swojego czworonoga. Spora część psiaków, szczególnie tych lękliwych, uwielbia zadaszone miejsca odpoczynku. Dzięki zabudowanym elementom Twój pupil poczuje się pewniej w swoim psim azylu. Dla opiekuna kennel z zabudowaną tylną częścią oznacza brak zabrudzeń z psiej sierści i łap na ścianie. Drewniany blat to kolejna możliwość nad którą warto się zastanowić. Dodatkowa powierzchnia na nagrody z psich zawodów, wystaw czy miejsce na pojemnik z zabawkami dla psa zawsze się przyda. 

Mebloklatka dla psa ICON z litego drewna z szafką

Drewniana klatka kennelowa dla psa z szafką i użytkowym blatem.

Już od  1 450

Ekskluzywna klatka kennelowa drewniana z szufladami CANNON

Meblo klatka dla psa wkomponowana w pełni funkcjonalną komodę z szufladami w eleganckim stylu Deco dedykowana dla domu z psem…

Już od  1 750

Klatka dla psa do domu HARBOR z szafką w stylu Loft.

Metalowo dębowa meblo klatka dla psa z szafką i użytkowym blatem z metalu i drewna dębowego w stylu Loftowym.

Już od  950

Meblo klatka dla psa SHALTER z dębowym blatem i półkami. Styl loftowy.

Wytrzymała duża klatka z dębowym blatem i dwoma dębowymi półkami w stylu rustykalnym.

Już od  780

Wytrzymała metalowa mebloklatka kennelowa dla psa KEEPER z litym dębowym blatem i szafką

Metalowa mebloklatka kennelowa dla psa wkomponowana w masywną komodę znajdzie miejsce w salonie, sypialni, a nawet w przedpokoju.

Już od  990

Drewniana mebloklatka dla psa FAIRY z toczonymi nogami i przesuwanymi drzwiami

Stylowa drewniana mebloklatka dla psa z grubymi, toczonymi nogami, przesuwanymi drzwiami i trzema pojemnymi szufladami.

Już od  2 150

Stylowa meblo klatka kennelowa HARRIER z szufladami na psie akcesoria

Funkcjonalny, solidny kojec dla psa i stylowa komoda dla Ciebie.

Już od  1 120

Kiedy wprowadzić kennel klatkę dla psa?

Szczególnie szczeniaki narażone są na domowe urazy powstałe na przykład na skutek przegryzienia przewodów elektrycznych czy połykania niebezpiecznych dla nich przedmiotów. Z tego powodu warto stosować domowe klatki kennelowe od najmłodszych lat. Co ważne – praktycznie każdego psa w dowolnym wieku można nauczyć odpoczywać w kennelu. Nawet starsze psy docenią jej walory. Daje ona bowiem spokój i wytchnienie psim seniorom, szczególnie kiedy w domu jest drugi, młody psiak. Natarczywe szczeniaki często nie dają spokoju starszyźnie, więc kennel w którym mogą się schronić przed zakusami maluchów jest dla nich idealną opcją. 

Warunkiem koniecznym jest właściwe przeprowadzenie treningu klatkowego i nie używanie klatki jako formy karania pupila. 

Klatka kennelowa dla psa czy legowisko? Kennele i legowiska drewniane.
Klatka kennelowa dla psa czy legowisko?
Co włożyć do klatki dla psa? Miska na wodę do klatki kennelowej.
Co włożyć do klatki dla psa?