Jeżeli jesteś świeżo upieczonym właścicielem klatki kennelowej lub nosisz się z zamiarem jej zakupu, to z pewnością zastanawiasz się co dać psu do klatki? W związku z różnymi upodobaniami naszych pupili warto poświęcić chwilę aby dobrać odpowiednie dodatki do jego bezpiecznego, domowego schronienia. Kiedy Twój pies czuje się w otwartej klatce kennel komfortowo i swobodnie, to możesz poprzez obserwację jego zachowania zdecydować, jakie elementy wyposażenia klatki będą pasowały do jego potrzeb. 

Co włożyć do klatki dla psa? Miska na wodę do klatki kennelowej.
Co włożyć do klatki dla psa?
DogDeco logo sklepu z meblami dla psów

Co włożyć do klatki dla psa?

Klatka kennelowa dla psa jest naprawdę cudownym miejscem dla zwierzaka służącym zaspokojeniu jego podstawowych potrzeb takich jak chociażby izolacja od otoczenia i drażniących bodźców podczas snu i odpoczynku. Warunkiem dobrego samopoczucia pupila jest prawidłowe przeprowadzenie treningu klatkowego czyli stopniowego przyzwyczajania psa do przebywania w klatce. Nie jest to trudne zadanie i każdy czworonożny podopieczny, nawet taki w zaawansowanym wieku, może czerpać korzyści z nowego lokum. Możesz nauczyć psa odpowiedniego korzystania z klatki tak by czuł się bezpiecznie i cieszył się z jej codziennego użytkowania. Poznaj kilka skutecznych trików które uprzyjemnią pobyt psiaka w zamkniętej klatce kennel.

Co dać psu do klatki?

Twój czworonożny przyjaciel powinien mieć dostęp do swojej kennel klatki 24h na dobę. Warto ustawić klatkę w miejscu osłoniętym od codziennej krzątaniny, ale umożliwiającym obserwację otoczenia i zapewniającym bliskość człowieka. Jeżeli chcesz zachęcić psa do zostawania w klatce zarówno w domu, podróży czy nowym miejscu, zafunduj pupilowi komfortowe, wewnętrzne legowisko dla psa i przytulny, wygodny kącik wypoczynkowy gdzie pies zamknięty w klatce może się wyciszyć. W przypadku psów wystawowych klatka metalowa czy klatka materiałowa staje się wręcz nieodzownym akcesorium pomagającym odstresować się i zregenerować przed pokazem. 

Funkcjonalne akcesoria i dodatki do klatek kennelowych

  • Posłanie dla psa: materac, poduszka, mata, ulubiony kocyk.
  • Podłoga metalowa, plastikowa lub mata, mata chłodząca latem lub dry bed.
  • Przegroda w przypadku klatki dla dwóch pupili lub suczki z małymi.
  • Miska z wodą – stalowa, zawieszana, mocowana do klatki.
  • Pies w swojej klatce lubi mieć swoje zabawki, pluszaki czy coś gumowego do gryzienia.
  • Przysmaki dla psa, mata do lizania, kongi pomogą przyzwyczaić psa do klatki i sprawią, że będzie w niej chętnie przebywał.
  • Przy drucianych modelach warto zaopatrzyć się w pokrowiec z tkaniny. Dowiedz się więcej o otwartych i zabudowanych kennelach.
Mebloklatka dla psa ICON z litego drewna z szafką

Drewniana klatka kennelowa dla psa z szafką i użytkowym blatem.

Już od  1 450

Ekskluzywna klatka kennelowa drewniana z szufladami CANNON

Meblo klatka dla psa wkomponowana w pełni funkcjonalną komodę z szufladami w eleganckim stylu Deco dedykowana dla domu z psem…

Już od  1 750

Sale
Klatka dla psa do domu HARBOR z szafką w stylu Loft.

Metalowo dębowa meblo klatka dla psa z szafką i użytkowym blatem z metalu i drewna dębowego w stylu Loftowym.

Już od  855

Poprzednia najniższa cena:  950.

Sale
Meblo klatka dla psa SHALTER z dębowym blatem i półkami. Styl loftowy.

Wytrzymała duża klatka z dębowym blatem i dwoma dębowymi półkami w stylu rustykalnym.

Już od  702

Poprzednia najniższa cena:  780.

Sale
Wytrzymała metalowa mebloklatka kennelowa dla psa KEEPER z litym dębowym blatem i szafką

Metalowa mebloklatka kennelowa dla psa wkomponowana w masywną komodę znajdzie miejsce w salonie, sypialni, a nawet w przedpokoju.

Już od  890

Poprzednia najniższa cena:  990.

Drewniana mebloklatka dla psa FAIRY z toczonymi nogami i przesuwanymi drzwiami

Stylowa drewniana mebloklatka dla psa z grubymi, toczonymi nogami, przesuwanymi drzwiami i trzema pojemnymi szufladami.

Już od  2 150

1 2

Psi azyl podobnie jak nasze mieszkanie czy dom często wymaga dodatkowego wyposażenia. Aby zamykać psa na kilka godzin dziennie, bez wątpienia trzeba zadbać o jego dostęp do wody. Dlatego też dodatek w postaci wypełnionej wodą miski wewnątrz kennela – to konieczność. Możesz także zamykać psa w klatce wyposażonej w dwie miski: na karmę i wodę. Zobacz nasze metalowe miski montowane do kenneli dla psów:

Jak dobrać dodatki do kennela?

Pies w klatce najczęściej przesypia nieobecność swojego opiekuna. Aby mógł w pełni odpocząć trzeba dobrać rozmiar klatki kennelowej dostosowany do jego aktualnych rozmiarów. Za duża klatka może przytłoczyć szczególnie psa ze schroniska, po przejściach oraz osobniki lękliwe. Wkładając do klatki dla psa niezbędnie akcesoria (woda i karma) oraz dodatki które dobrze mu się kojarzą np. smaczki, z pewnością uczynisz czas zamknięcia psa w klatce bardziej komfortowy. 

Z uwagi na potrzeby psiaka i w zależności od pory roku czworonogi lubią spać w klatce z różnym  wyposażeniem. W okresie letnim cztery łapy przede wszystkim wybierają chłodniejsze podłoże. Dlatego też najczęściej wolą chodną, metalową podłogę czy kafle zamiast puchatego, ciepłego kocyka. Rasy z gęstym podszerstkiem w większości przypadków lepiej poczują się śpiąc jedynie na materacu lub macie.

Dla ciepłolubnych przyjaciół człowieka i seniorów umieść puchate legowisko dla psiaka w klatce. Dobry rozwiązaniem będzie też dry bed oraz materac ortopedyczny.

Jeżeli pupil jest przyzwyczajony do klatki zawsze otwartej, zadbaj jedynie o jego wygodę wewnątrz i swobodny dostęp do misek. Niektóre psy z początku mogą czuć się niekomfortowo kiedy klatka jest zamknięta, daj mu czas na aklimatyzację i polubienie nowego lokum. Ułatw dostęp do klatki i zachęcaj do pozostawania w niej. 

W przypadku psiaków dzielących tą samą przestrzeń klatki, czasami może przydać się przegroda jeżeli zaistnieje potrzeba ich odizolowania. 

Nasze mebloklatki z zabudowaną naturalnym drewnem górą – blatem i w zależności od modelu: bokami czy tyłem – plecami nie wymagają żadnych pokrowców. Dla swojego psa lubiącego zaciszne zakamarki wybierz mebel, który spełni jego potrzeby. 

Podsumowanie:

Jeżeli nie wiesz co włożyć psu do klatki, obserwuj swojego podopiecznego. Jego upodobania wskażą Ci jakie akcesoria powinny się znaleźć w klatce kennelowej. Zadbaj o to aby pies miał zawsze dostęp do wody. W tym celu możesz wyposażyć jego lokum w wewnętrzną miskę stalową. Wygodne legowisko jest nieocenionym atutem podczas wprowadzenia klatki. Stosowanie klatki kennel dla dorosłego psa równie dobrze sprawdzi się u szczeniaka i psiego seniora.

Metalowa podłoga jest funkcjonalnym dodatkiem dla dużych i małych psiaków preferujących chłodniejszy klimat. Pełni również funkcję ochronną Twojej podłogi. 

Kiedy wprowadzamy klatkę dla psa należy wykorzystać ulubione zabawki i przysmaki aby zachęcić czworonoga do wejścia do klatki. Materac, poduszka, kocyk czy mata sprawią, że zyskasz wygodne, bezpieczne legowisko 

Odpowiednio wprowadzona klatka kennel uczy psa przebywania w domu podczas naszej nieobecności w komfortowych warunkach. W sytuacjach stresowych jest bezpiecznym schronieniem w którym zwierzak odzyskuje równowagę i wycisza się. 

Kiedy zamykać psa w klatce kennelowej?
Kiedy zamykać psa w klatce kennelowej?i są bezpieczne dla psa?
Klatka kennelowa dla dużego psa Shalter rozmiar XL, XXL. Kennel dla amstaffa.
Klatka kennelowa dla dużego psa – jaką wybrać?