Właściciele czworonożnych pupili często stoją przed dylematem czy kupić klatkę kennelową dla psa czy legowisko? Wybór właściwej opcji wcale nie jest taki oczywisty. Wygodny i bezpieczny kącik wypoczynkowy gdzie pies może się wyciszyć, mieć możliwość separacji od otaczających bodźców, wyspać się i zregenerować po wysiłku, to podstawa zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego każdego czworonoga. Porównanie klatek kennel i legowisk dla psów pozwoli, mam nadzieję, dobrać idealne wyposażenie do domu dla Twojego psiaka. W poszukiwaniu psich azylów warto uwzględnić charakter psa, przyzwyczajenia – upodobania, zaburzenia behawioralne, wiek (szczeniak, dorosły pies, senior) oraz jego aktywność.

Klatka kennelowa dla psa czy legowisko? Kennele i legowiska drewniane.
Klatka kennelowa dla psa czy legowisko?
DogDeco logo sklepu z meblami dla psów

Klatka kennelowa dla psa czy legowisko?

Klatka dla psa sprawia, że psy czują się bezpiecznie. Wcale nie musisz zamykać metalowych drzwiczek, aby Twój pupil wchodząc do kennela poczuł się tak jak Ty otwierając drzwi swojego domu. Ponieważ zarówno ludzie jak i zwierzaki szukają dla siebie najlepszego schronienia, to również czworonogi żyjące w miastach potrzebują skrawka naszej prywatnej przestrzeni wyłącznie dla siebie. Takim psim miejscem może stać się wygodne legowisko dla psa lub domowa klatka metalowa, mebloklatka. Dla małych osobników oraz w przypadku psów ras miniaturowych możesz użyć klatki materiałowej jako osobistego lokum swojego pupila.

Legowisko pełni podobną funkcję co klatka. Różnice są jednak znaczne. O ile w klatce psiak może się całkowicie odizolować od otaczającego środowiska – szczególnie w zabudowanych formach takich jak drewniane kennele, to w legowisku staje się częścią wspólnej przestrzeni. Z kolei legowisko wymaga minimalnego nakładu pracy aby pies je polubił, natomiast kennel klatka wymaga dobrze przeprowadzonego treningu klatkowego żeby pies mógł bezpiecznie przebywać zamknięty w klatce. 

Kennel czy legowisko dla psów agresywnych, reaktywnych i z lękiem separacyjnym?

W przypadku lęku separacyjnego, osobników lękliwych oraz reaktywnych, klatka kennelowa będzie optymalnym rozwiązaniem. Psiaki wykazujące niechęć do dzieci, agresję czy natarczywość w stosunku do gości powinny używać klatki dla własnego i innych bezpieczeństwa.

Z uwagi na traumatyczne przeżycia niektórych psów z nieznaną przeszłością, które być może były przetrzymywane w przepełnionych, małych pomieszczeniach lub niewielkich kojcach, przed oswojeniem go z klatką kennelową zasięgnij porady behawiorysty czy trenera. Jeżeli wcześniej kojec był dla psa karą, może się zdarzyć, że zamykanie psa w klatce kennelowej okaże się niemożliwe. 

Pies w klatce raczej nie będzie się załatwiał, a to pomaga w nauce czystości i ten fakt możesz wykorzystać planując naukę załatwiania czynności fizjologicznych na zewnątrz.

Drewniane ekskluzywne legowisko dla psa TORSTEN

TORSTEN to niezwykle komfortowe, ekskluzywne legowisko dla psa. W całości wykonane z litego drewna w klasycznym, ponadczasowym stylu.

Już od  270

Drewniane designerskie legowisko dla psa KENDAL

Legowisko dla psa KENDAL to mebel w modnym stylu art déco, który z uwagi na prostotę i harmonijne linie łatwo…

Już od  323

Minimalistyczne legowisko z litego drewna Terra

Subtelne, proste i wygodne legowisko dla psa z litego, dębowego drewna w stylu minimalistycznym.

Już od  303

Luksusowe drewniane legowisko dla psa MONTE

Niepowtarzalne legowisko dla psa MONTE to funkcjonalny mebel wykonany z litego dębu. Leżanka jest utrzymana w stylu Hampton, więc tchnie…

Już od  256

Legowisko kanapa dla psa na stelażu ARCANA

Solidna sofa dla psa w stylu Loft z drewna dębowego na metalowym stelażu

Już od  297

Nowoczesne posłanie legowisko dla psa TOSA

Drewniane legowisko na metalowych nogach dla dużych psów.

Już od  297

Posłanie czy klatka kennelowa dla szczeniaka, dorosłego psa i psiego seniora?

Szczeniaki uwielbiają psocić i często czynią niemałe spustoszenie wśród sprzętów domowych opiekuna i jego rzeczy osobistych. Przyzwyczajając młodego psa do klatki unikniesz strat materialnych i nauczysz psiaka jak korzystać z odpoczynku. Pozostawienie ulubionej zabawki, kocyka, gryzaka, smakołyków sprawi, że piesek będzie chętniej przebywać w klatce. Posłania dla szczeniaków, szczególnie te tekstylne często mają krótki żywot, praktyczniejszym rozwiązaniem są trwałe i wytrzymałe drewniane legowiska z materacami. Podsumowując, w przypadku szczeniaków i młodych psiaków korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup klatki dla psa. Rozmiar klatki dostosuj do aktualnej wielkości psa, zbyt duże przytłoczą niewielkiego sierściucha, z kolei zbyt małe są niewygodne i skutecznie zniechęcają do przebywania wewnątrz klatki.

Dorosłe i starsze psy, jeśli nie wykazują zaburzeń behawioralnych, równie dobrze poczują się w kennelach jak i legowiskach. Jeżeli Twój pies w codziennym życiu wyraźnie preferuje odosobnienie podczas snu i odpoczynku zafunduj mu zabudowaną mebloklatkę  zamiast tradycyjnego psiego posłania.

Mebloklatka dla psa ICON z litego drewna z szafką

Drewniana klatka kennelowa dla psa z szafką i użytkowym blatem.

Już od  1 450

Ekskluzywna klatka kennelowa drewniana z szufladami CANNON

Meblo klatka dla psa wkomponowana w pełni funkcjonalną komodę z szufladami w eleganckim stylu Deco dedykowana dla domu z psem…

Już od  1 750

Klatka dla psa do domu HARBOR z szafką w stylu Loft.

Metalowo dębowa meblo klatka dla psa z szafką i użytkowym blatem z metalu i drewna dębowego w stylu Loftowym.

Już od  950

Meblo klatka dla psa SHALTER z dębowym blatem i półkami. Styl loftowy.

Wytrzymała duża klatka z dębowym blatem i dwoma dębowymi półkami w stylu rustykalnym.

Już od  780

Wytrzymała metalowa mebloklatka kennelowa dla psa KEEPER z litym dębowym blatem i szafką

Metalowa mebloklatka kennelowa dla psa wkomponowana w masywną komodę znajdzie miejsce w salonie, sypialni, a nawet w przedpokoju.

Już od  990

Drewniana mebloklatka dla psa FAIRY z toczonymi nogami i przesuwanymi drzwiami

Stylowa drewniana mebloklatka dla psa z grubymi, toczonymi nogami, przesuwanymi drzwiami i trzema pojemnymi szufladami.

Już od  2 150

Stylowa meblo klatka kennelowa HARRIER z szufladami na psie akcesoria

Funkcjonalny, solidny kojec dla psa i stylowa komoda dla Ciebie.

Już od  1 120

Klatka czy legowisko dla psa wystawowego?

Kennel dla psa wystawowego, to optymalne rozwiązanie. Dobrze jest wybrać klatkę transportową, która pozwoli odpocząć i zrelaksować się czworonogowi przed występem. Pamiętaj aby pies mógł swobodnie usiąść, wejść do niej nie schylając się i aby mógł się obrócić przyjmując wygodną pozycję.  W domu możesz ustawić klatkę stacjonarną z której będzie korzystał na co dzień. 

Posłanie dla psiaka biorącego udział w wystawach i pokazach nie izoluje od hałaśliwego otoczenia panującego na tego typu imprezach. Psu jest trudniej się wyciszyć i skoncentrować. Nieograniczony kontakt z innymi czworonogami, mnogość zapachów i obecność wielu psów może się przyczynić do nerwowych zachowań Twojego pupila. Zamknięta klatka w przeciwieństwie do poduchy, leżanki czy materaca, ochroni go przed niepożądanymi zachowaniami innych osobników i pomogą się zrelaksować, wyciszyć. 

Podsumowanie:

Legowiska rozwiążą problem spania, odpoczynku psa w niewielkich pomieszczeniach. Ponieważ pies musi mieć swój spokojny kąt do snu i relaksu, to psia kanapa, materac u psiaków bez zaburzeń behawioralnych sprawdzi się równie dobrze co klatka. Małe pieski  lepiej odnajdą się na pluszowych, miękkich poduszeczkach, kocykach i w tekstylnych norkach.

Rodzaj klatki czy posłania typu legowisko uzależniony jest od potrzeb, charakteru psa oraz naszych oczekiwań i możliwości lokalowych. Kennel wymaga większej powierzchni, ale odpowiednio dobrany może stać się nowoczesną lub stylową komodą oferującą możliwość przechowywania psich akcesoriów (opcja z szufladami). Wielkość klatki – aby spełniała swoje zadania należy dobrać rozmiar klatki do aktualnych rozmiarów psa, dzięki czemu pies zamknięty w kennelu będzie czuł się komfortowo. Duża część psiaków traktuje klatkę kennelową jako posłanie na dzienny i nocny odpoczynek, tak więc klatka spełnia funkcję psiego posłania. Wielu opiekunów rezygnuje w takim przypadku z dodatkowego materaca, leżanki dla psa. Składane klatki kennelowe metalowe, to doskonała opcja do transportu zwierząt i azyl dla psiaków biorących udział w konkursach i wystawach. Materiałowa klatka jest dobrym rozwiązaniem dla małych psów. Drewniane, wytrzymałe, solidne kennele są idealnym rozwiązaniem dla szczeniaków z zapędami do ciągłego podgryzania wszystkiego. Psy reaktywne, wycofane, z lękiem separacyjnym i podobnymi zaburzeniami behawioralnymi dzięki klatce poczują się bezpieczniej i nauczą się odpoczywać. 

Przeciwwskazaniem do samodzielnego oswajania psa z klatką kennelową mogą być jego negatywne doświadczenia np. wcześniejsze przetrzymywanie w za małej klatce, karanie zamknięciem w odizolowanej, niewielkiej przestrzeni. W takich przypadkach najlepiej skorzystać z pomocy trenera lub behawiorysty.

Co włożyć do klatki dla psa? Miska na wodę do klatki kennelowej.
Co włożyć do klatki dla psa?
Legowisko dla pieska - jak dopasować posłanie dla psa?
Legowisko dla pieska – jak dopasować posłanie dla psa?