Lista niezbędnych akcesoriów dla psa – co kupić? Sprawdź jakie akcesoria dla psów zawiera idealna wyprawka. O czym warto pamiętać kompletując wyprawkę dla psa i co warto kupić na początek?

DogDeco logo sklepu z meblami dla psów

Zanim Twój nowy członek rodziny pojawi się w domu warto skompletować listę zakupów najpotrzebniejszych psich akcesoriów. Nie ma większego znaczenia czy psiak jest szczeniaczkiem czy dorosłym osobnikiem. Jeżeli kupujesz pieska z hodowli często hodowca przekazuje nowym właścicielom również wyprawkę dla szczeniaka, nie jest to jednak kompletny ekwipunek. Jeżeli jesteś na etapie przygotowania do wprowadzenia nowego członka rodziny, sprawdź jakie artykuły dla psa są naprawdę niezbędne, a które możesz dokupić później? Poniżej znajdziesz listę niezbędnych akcesoriów dla psa które warto kupić.

Lista niezbędnych akcesoriów dla psa - co kupić? Wyprawka dla psa - niezbędne artykuły.
Lista niezbędnych akcesoriów dla psa - co kupić?

Lista niezbędnych akcesoriów dla psa

Radość z rychłego powitania ukochanego zwierzaka w nowym domu może spowodować, że zapomnisz o wyprawce swojego pupila. Kiedy pies pojawi się w domu podstawowe, najpotrzebniejsze akcesoria powinny już na niego czekać.

Co warto mieć na powitanie nowego czworonoga?

  1. Obroża lub szelki z regulowanym obwodem ponieważ dają większą swobodę.
  2. Smycz tradycyjna lub typu flexi.
  3. Miski (ceramiczne, metalowe), w przypadku psów ras dużych czy olbrzymich dobrze sprawdzi się stojak na miski.
  4. Posłanie czyli legowisko dostosowane do rozmiarów pupila.
  5. Karma sucha i mokra. Wykorzystaj zestaw startowy i sprawdź co lubi szczenię czy dorosły pies.
  6. Klatka kennelowa drewniana lub metalowa dobrana do wielkości psa. Zwróć uwagę na zalety mebloklatki i co daje posiadanie takiego mebla w domu.
  7. Czip zarejestrowany na właściciela i adresówka przy obroży czy szelkach psiaka. Must have każdego właściciela, szczególnie ważne w okresie adaptacji do nowego miejsca. Psy adoptowane ze schroniska czy fundacji często zanim przywiążą się do swojego człowieka, uciekają.
  8. Zabawki, piłki do nauki aportowania są szczególnie ważne dla małego szczeniaka, ale dorosłe psiaki też je uwielbiają.
  9. Gryzaki, konga pies musi mieć zajęcie i zaspokoić potrzebę gryzienia.
  10. Przysmaki, smakołyki np. treningowe dla nowego czworonożnego przyjaciela, które znacznie ułatwią ćwiczenie komend.
  11. Saszetka na smaczki – przydatna do pracy z psem na zewnątrz.
  12. Linka treningowa do nauki przywołania.
  13. Butelka na wodę lub silikonowa, składana miska do podawania płynów na spacerze – idealna w upały.
  14. Akcesoria do mycia (szampon) i wyczesywania sierści (podszerstka), rękawica, grzebień, furminator, szczotka lub trymer polecany dla ras szorstkowłosych.
  15. Ręcznik chłonny i szybkoschnący, przyda się po kąpieli, spacerach w deszczu i zabaw nad wodą.
  16. Przybory do zabiegów higienicznych: szczotka i pasta do zębów. Warto przyzwyczaić psa od samego początku do czyszczenia uzębienia.
  17. Apteczka dla psa. Zestaw domowy i wyjazdowy, sprawdzi się w przypadku nagłych wypadków.
  18. Obroża, tabletki lub krople na pchły i kleszcze.
  19. Tabletka na pasożyty wewnętrzne. Sprawdź czy Twój pupil nie wymaga odrobaczenia.
  20. W przypadku szczeniąt warto zaopatrzyć się w podkłady higieniczne dostępne w sklepach zoologicznych (różne rozmiary).
  21. Woreczki na psie odchody.
  22. Pokrowiec na siedzenia, transporter lub pasy bezpieczeństwa do podróży samochodem. Musisz kupić jeżeli chcesz bezpiecznie przewozić swojego psa.
  23. Bramki zabezpieczające jeżeli zamierzasz ograniczyć psu przestrzeń w domu. Najlepiej zrobić takie zabezpieczenia zaraz po adopcji psa ze schroniska lub hodowli, aby później niepotrzebnie nie korygować jego nawyków.

23 najpotrzebniejsze rzeczy na wyprawkę dla psa

Ida- loftowy, metalowy stojak z miskami dla psa. Naturalne, oryginalne meble dla psów producenta DogDeco.
Stojak z miskami dla psa z drewna i stali IDA
Industrialna klatka dla psa marki DogDeco - model Keeper. Wytrzymała i bezpieczna konstrukcja wykonana ze stali i litego drewna.
Drewniana klatka kennelowa dla psa KEEPER
Minimalistyczne legowisko z litego drewna Terra

Powyższe zalecenia możesz zredukować o pkt. 22 jeżeli nie zamierzasz podróżować z psem samochodem. Możesz także zrezygnować z bramek zabezpieczających w domu – pkt. 23. W przypadku szczeniaka czy dorosłego psa, który załatwia się na zewnątrz, wkłady higieniczne z pkt. 20 nie będą konieczne. Często stanowią one utrudnienie podczas nauki zachowania czystości poza domem. Pies przyzwyczajony do korzystania z podkładów może potrzebować więcej czasu zanim nauczy się załatwiania swoich czynności fizjologicznych na spacerach.

Jeśli pupil cierpi na jakieś schorzenia wymagające zbilansowanej diety, zamiast tradycyjnej karmy koniecznie wybierz dedykowane karmy specjalistyczne.

Wyprawka dla psów - co dodatkowo możesz kupić?

Z racji specyfiki np. rasy niektóre psy często potrzebują dodatkowych produktów. Polecamy zapytać hodowcę lub doświadczonych właścicieli psów o ich specyficzne potrzeby. Długowłose czworonogi często wymagają strzyżenia. Jeżeli zamierzasz samodzielnie strzyc pupila, to w sklepach internetowych znajdziesz wiele specjalistycznych maszynek dla psów. W ramach wyprawki warto zaopatrzyć się w takie urządzenie już na samym wstępie i stopniowo przyzwyczajać psa do jego obecności.

Psy wystawowe będą potrzebowały większej ilości zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetyków dla zwierząt oraz dodatkowej obroży tak zwanej ringówki.

Co jeszcze warto kupić psu na początek?

  1. Jeżeli jesteś miłośnikiem joggingu – specjalna smycz, pas biodrowy do biegania z psem będzie idealnym rozwiązaniem.
  2. Do skompletowania wyprawki możesz dołączyć funkcjonalne ubranka dla nowego domownika. Przeciwdeszczowe i zimowe.
  3. Mata chłodząca w letnie upały pomoże psu się schłodzić.
  4. Mata węchowa, kong i mata do lizania super rozwiązanie stymulujące rozwój i wyciszające.
  5. Zabawki do aportowania, piłeczki, frisbee do pierwszych wspólnych zabaw.
  6. Obroża led lub zawieszka na wieczorne lub zimowe spacery.
  7. Różne zabawki o zróżnicowanej formie i fakturze (szarpaki, gryzaki), w tym zabawki edukacyjne.
  8. Klikier – przydatne narzędzie do nauki komend.
  9. Gwizdek do przywoływania awaryjnego. Sprawdzi się jeżeli pies odbiegnie zbyt daleko.
  10. Kaganiec – rekomendujemy kagańce fizjologiczne.
  11. Preparat do czyszczenia uszu warto zawsze mieć w domu.
  12. Obcinaczki do pazurów – cążki, gilotyna.
  13. Środek do ochrony przed zimnem, mrozem psich poduszek – łapek. Przydaje się do pielęgnacji psa zimą.
  14. Dozownik do karmy dla psa – przydatne do utrzymania prawidłowej wagi psa.

Pierwsza wyprawka dla szczeniaka i dorosłego pieska

Przygotowując swoją pierwszą wyprawkę dla psa warto wybierać przybory łatwe w utrzymaniu czystości. Kiedy decydujesz się na szczeniaka, to należy się liczyć z tym, że np. tekstylne pierwsze legowisko zostanie w krótkim czasie zniszczone. Małe psie kiełki lubią wszystkiego spróbować! Jeśli stawiasz na trwałość wybierz trudne do zniszczenia drewniane legowisko, leżankę. Posłanie antypoślizgowe z możliwością prania, łatwe do utrzymania w czystości, to dobra opcja. Mało stabilne legowiska czy meble dla piesków spowodują, że zwierzak nie będzie chciał w nich przebywać.

Nie zapomnij o kagańcu! Rekomendujemy kaganiec fizjologiczny, niezbędny w komunikacji miejskiej i transporcie publicznym. Jeżeli Twoje kudłate szczęście ma tendencje do zjadania śmieci z podwórka, to taki kaganiec może uratować mu zdrowie, a nawet życie.

Wprowadzenie kennel klatki na początku eliminuje niepożądane zachowania związane np. z lękiem separacyjnym i pomaga psom lękliwym w aklimatyzacji. O tym jak ją wprowadzić poczytasz na DogBlog.

Dla Twojego psa zestaw niezbędnych przyborów z wyprawki możesz stopniowo rozszerzać o artykuły, zabawki które szczególnie polubił.